Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
IAR

Niespokojna noc w Kijowie

Kolejna niespokojna noc w centrum Kijowa. Ukraińskie media, powołując się na uczestników protestu piszą, że demonstranci zostali obrzuceni kamieniami, koktajlami Mołotowa oraz ostrzeliwani gumową amunicją przez Berkut - oddziały specjalne milicji. Berkutowcy rozpoczęli także rozbieranie barykad, ale po napotkaniu oporu powrócili na poprzednie pozycje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Kijowie wciąż wrze
W Kijowie wciąż wrze (PAP/EPA, Fot: Sergey Dolzhenko)

Szczególnie napięta sytuacja jest w okolicach ulicy Hruszewskiego, gdzie skrajnie prawicowa młodzież od niedzieli toczy bitwy z milicją i żołnierzami wojsk wewnętrznych, którzy bronią dostępu do dzielnicy rządowej.

W centrum Kijowa znalazła się też kilkusetosobowa grupa młodych ludzi w sportowych strojach - to tzw. "tituszki", którzy działają na zlecenie władz. Pojawiły się doniesienia, że atakują przejeżdżające samochody, niszczą witryny sklepów i kawiarni; na jednej z ulic doszło też do starcia z grupą antyrządowej młodzieży. Jak donoszą media, dwóch "tituszków" osobiście rozbroił jeden z liderów opozycji, wielokrotny mistrz świata zawodowców w boksie, Witalij Kliczko.

Według uczestników protestu, opłacani chuligani mają za zadanie bić tych, którzy chcą dostać się do centrum, by wspomóc demonstrujących oraz tych, którzy opuszczają Majdan Niepodległości.

Protesty antyrządowe w centrum Kijowa trwają od dwóch miesięcy. Rozpoczęły się 21 listopada - po ogłoszeniu decyzji prezydenta Wiktora Janukowycza o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów