Trwa ładowanie...
dxvi6s7

Niemiecka policja wypuściła groźnego islamistę? Wcześniej zdecydowano o jego deportacji

Mężczyzna został zatrzymany za handel narkotykami, ale podejrzewano go też o kontakty z islamistami. Miał znać zamachowca z Berlina. Podobnie, jak w przypadku Anisa Amriego, zdecydowano o jego deportacji. Jednak mężczyzna, po wydaniu decyzji, zapadł się pod ziemię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przypadek Tunezyjczyka jest porównywany ze sprawą Anisa Amriego
Przypadek Tunezyjczyka jest porównywany ze sprawą Anisa Amriego (flickr.com, Fot: Metropolico.org)
dxvi6s7

Niemieckie media zauważają, że Fatih Ben M. posługiwał się kilkoma tożsamościami. Władze już kilka razy próbowały go odesłać z kraju, ale za każdym razem się to nie udawało. Jednak po ostatnim zatrzymaniu, zwolniono go.

Serwis morgenpost.de podaje, że Tunezyjczyk Fatih Ben M. został zatrzymany w Berlinie po policyjnej prowokacji. Mężczyzna został zatrzymany za próbę sprzedania narkotyków. Z powodu małej ilości narkotyków uznano, że nie ma podstaw do jego aresztowania.

Przypadek Tunezyjczyka jest porównywany do zamachowca z Berlina. Tak samo, jak Anis Amri, posługiwał się kilkoma tożsamościami i miał zostać deportowany. Terrorysta 19 grudnia 2016 r. zabił polskiego kierowcę, a następnie 11 kolejnych osób. Wjeżdżając ciężarówką w jarmark bożonarodzeniowy ranił ponad 70 osób. Po ujawnieniu sprawy prawicowa AfD zarzuciła władzom, że nie wyciągnęły wniosków po zamachu i przypomniała, że Anis Amri również miał zostać deportowany.

dxvi6s7

Zobacz też: ataki terrorystyczne w Europie. Skąd pochodzili zamachowcy?

Jednak w sprawie pojawiły się nowe informacje. Berliner Morgenpost podał, że Tunezyjczyk faktycznie znajduje się w rejestrach niemieckich służb, bo posługiwał się kilkoma tożsamościami. Fatih Ben M. miał kilka razy pojawić się w słynących z radykalizmu meczetach, a nawet poznać Anisa Amriego. Ale według policji, znajomość miała dotyczyć handlu narkotykami, a nie działalności terrorystycznej.

dxvi6s7

Podziel się opinią

Share

dxvi6s7

dxvi6s7
Więcej tematów