Trwa ładowanie...

Premier Beata Szydło ws. zamachu w Berlinie: Polak pierwszą ofiarą. Łączymy się dzisiaj z rodzinami ofiar w modlitwie i smutku

W Berlinie wydarzyła się ogromna tragedia; z bólem i smutkiem przyjęliśmy informację, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był polski obywatel - powiedziała premier Beata Szydło. Poinformowała, że we wtorek będzie rozmawiała telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
Share
W zamachu w Berlinie zginęło 12 osób, w tym polski kierowca
W zamachu w Berlinie zginęło 12 osób, w tym polski kierowcaŹródło: PAP/EPA, Fot: Michael Kappeler
d3nr5fu

- W Berlinie wydarzyła się ogromna tragedia. Z wielkim bólem i smutkiem przyjęliśmy informację, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był nasz rodak, polski obywatel. Myślami łączymy się w bólu i smutku, w modlitwie z rodziną polskiego zamordowanego kierowcy - powiedziała szefowa rządu.

Poinformowała, że przesłała na ręce kanclerz Niemiec Angeli Merkel kondolencje. Premier zapowiedziała, że we wtorek będzie również rozmawiała telefonicznie z kanclerz Niemiec.

Premier podkreśliła, że "Europa musi jednoczyć się w walce z terroryzmem". - Europa musi podejmować skuteczne działania, żeby bronić swoich obywateli, to jest nasz obowiązek, to jest obowiązek polityków, to jest obowiązek wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa - oświadczyła.

PAP, WP, oprac. Adam Przegaliński

d3nr5fu

Podziel się opinią

Share
d3nr5fu
d3nr5fu
Więcej tematów