Trwa ładowanie...

Nie będzie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Gronkiewicz-Waltz oferuje pomoc

Po tym, jak zdecydowano, że Sejm nie będzie brał udziału w Nocy Muzeów, odwołano tegoroczne posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Do akcji wkroczyła prezydent Warszawy, która zaoferowała swoją pomoc.

Share
Nie będzie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Gronkiewicz-Waltz oferuje pomoc
Źródło: Forum, Fot: Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto
d2y68li

Decyzję o odwołaniu tegorocznego posiedzenia skomentował na Twitterze m.in Rafał Trzaskowski.

"Po raz pierwszy od ćwierćwiecza marszałek Sejmu nie wpuści dzieciaków na obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca. To skandal! Na szczęście samorządy są jeszcze wolne" - napisał polityk Platformy Obywatelskiej w sieci.

d2y68li

Na reakcję prezydent stolicy nie trzeba było długo czekać. "Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Przyjęliśmy niechciany przez Marka Kuchcińskiego Parlament Seniorów, przyjmiemy też Sejm Dzieci i Młodzieży. Od jutra ruszamy z przygotowaniami" - zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Andrzej Grzegrzółka z CIS stwierdził, że inicjatywa Hanny Gronkiewicz-Waltz jest "ciekawa, ale wobec wielu spraw, które nadal w stolicy są niezałatwione, proponuje aby każdy skupił się na swoich zadaniach". "Sejm Dzieci i Młodzieży jest przełożony na wrzesień, a obrady jak zawsze odbędą się w Sali Plenarnej" - oświadczył na Twitterze.

To jednak nie wszystko. Swoją gotowość ogłosił również prezydenta miasta Nowa Sól. "Zapraszam 1 czerwca Sejm Dzieci i Młodzieży do Nowej Soli. Znajdziemy miejsce i Wami się zaopiekujemy. Nie będzie barierek, kordonów policji i traktowania Was jak intruzów zagrażających władzy" - napisał Wadim Tyszkiewicz.

Bez Dnia Dziecka i Nocy Muzeów

"Z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przykrością informujemy, że podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia SDiM planowanego na 1 czerwca 2018 r. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy. Kancelaria Sejmu będzie informować mailowo wszystkich uczestników sesji SDiM o dalszych decyzjach" - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu .

d2y68li

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało niedawno, że w tym roku "z przyczyn organizacyjnych nie weźmie udziału w Nocy Muzeów". Spekuluje się, że Sejm zostanie zamknięty z powodu protestu niepełnosprawnych i ich rodzin.

O tym, że Senat postanowił się wycofać poinformowano 9 maja. Post opublikowano na oficjalnej stronie Nocy Muzeów. "Wydarzenie zostało odwołane przez organizatora w dniu 8 maja już po oddaniu przewodnika po Nocy Muzeów do druku" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Lichocka: Spełniliśmy wszystkie postulaty z którymi protestujący przyszli do Sejmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y68li

Podziel się opinią

Share
d2y68li
d2y68li
Więcej tematów