Trwa ładowanie...

Nie będzie w tym roku Sejmu Dzieci i Młodzieży

Po tym, jak zdecydowano, że Sejm nie będzie brał udziału w Nocy Muzeów, zapadła kolejna decyzja. Odwołano tegoroczne posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży, zaplanowane jak zawsze na 1 czerwca.

Nie będzie w tym roku Sejmu Dzieci i MłodzieżyŹródło: PAP
d3t40fl
d3t40fl

"Z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przykrością informujemy, że podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia SDiM planowanego na 1 czerwca 2018 r. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy. Kancelaria Sejmu będzie informować mailowo wszystkich uczestników sesji SDiM o dalszych decyzjach" - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu .

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało niedawno, że w tym roku "z przyczyn organizacyjnych nie weźmie udziału w Nocy Muzeów". Spekuluje się, że Sejm zostanie zamknięty z powodu protestu niepełnosprawnych i ich rodzin.

O tym, że Senat postanowił się wycofać poinformowano 9 maja. Post opublikowano na oficjalnej stronie Nocy Muzeów. "Wydarzenie zostało odwołane przez organizatora w dniu 8 maja już po oddaniu przewodnika po Nocy Muzeów do druku" - czytamy w komunikacie.

d3t40fl

Protest niepełnosprawnych

W parlamencie wciąż trwa protest rodziców, opiekunów i osób niepełnosprawnych, którzy zapowiadają, że nie opuszczą gmachu dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione. Na razie pozostał tylko jeden do spełnienia: dodatkowe 500 zł w gotówce dla osób niepełnosprawnych. Inny postulat, tj. zrównanie renty socjalnej z rentą ZUS został spełniony przez rząd.

Szef kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapewnił, że niezależnie od protestu, Zgromadzenie Parlamentarne NATO odbędzie się w Sejmie. Dodał, że partnerzy Polski w NATO zostali już poinformowani, że "ma miejsce taka sytuacja".

d3t40fl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t40fl
Więcej tematów