ycipk-32yz7y

Mróz i śnieg już w niedzielę. Zobacz mapę z prognozą opadów

Dużo chmur i niższe temperatury - zima od kilkudziesięciu godzin przygotowuje nas na swoje nadejście. W górach leży już śnieg, a nad ranem mogą pojawić się przymrozki. Sytuacja zmieni się w niedzielę - biało i mroźnie będzie w ciągu dnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy wschodniej i centralnej Polski mogą spotkać się z takim widokiem już w niedzielę
Mieszkańcy wschodniej i centralnej Polski mogą spotkać się z takim widokiem już w niedzielę (East News, Fot: Alaska Stock Images)
ycipk-32yz7y

Do końca tego tygodnia Polska pozostanie jeszcze pod wpływem układu wyżowego znad Rosji, którego klinem sięgał aż po centralną Europę. Za sprawą tego wyżu temperatura będzie utrzymywać się w okolicach 5-10 stopni.

Opady będą miejscowe i symboliczne, a wiatr słaby, ale powietrze będzie wilgotne - rano niewykluczone będą mgły. Pierwszym zwiastunem zimy będą przygruntowe przymrozki, których synoptycy spodziewają się już nad ranem.

Zima zawita w weekend

ycipk-32yz7y

Sytuacja zmieni się diametralnie w weekend. Najpóźniej w niedzielę w nocy wyż znad Rosji przemieści się nad Skandynawię, ściągając na terytorium Polski chłodne masy powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Będą się one ścierały z ciepłym i wilgotnym powietrzem, które płynąć będzie za sprawą niżu znad Bałkanów. To zwiastuje niemal pewne opady śniegu.

Jak wynika z animacji pokazującej rozwój pokrywy śniegowej w Europie, już w nocy z niedzieli na poniedziałek popada we wschodniej i centralnej Polsce. Dzień później śniegu można się spodziewać na północy, a do środy opady wystąpią w całym kraju.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

ycipk-32yz7y

Minusowe temperatury w ciągu dnia

Nie ma też wątpliwości co do tego, że od weekendu coraz częściej na termometrach zaczniemy oglądać minusowe temperatury. Z najnowszej prognozy wynika, że w niedzielę minimalna temperatura w Krakowie może spaść poniżej -6 stopni. Dalsza część poniższej tabeli również nie napawa optymizmem - zimno na stałe zagości nad Polską.

Zobacz także: Kierowcy zmierzają do wulkanizacji. Kolejki są coraz dłuższe

ycipk-32yz7y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-32yz7y
ycipk-32yz7y