Trwa ładowanie...
d23ohhz

Morawiecki kpi ze swoich poprzedników. "Troszkę interesuję się gospodarką"

W czasie konwencji PiS w Jasionce (woj. podkarpackie) premier Mateusz Morawiecki zaczął kpić ze swoich poprzedników na stanowisku ministra finansów. - Troszkę interesuję się sprawami gospodarki. Może nie jestem tak wrażliwy społecznie jak pan Balcerowicz, czy Rostowski, ale interesuję się - stwierdził premier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki na konwencji PiS
Mateusz Morawiecki na konwencji PiS (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d23ohhz

Słowa premiera stały się hitem prawicowych mediów. "Zaorane" – to najczęstsze słowo, które pojawia się w tym kontekście. - Nasz sposób podejścia do gospodarki jest fundamentalnie różny od tego pseudoliberalizmu, który królował wcześniej. Dla ludzi zostawało niewiele, liczyły się tylko wskaźniki i cyfry. Przybliżyliśmy do siebie oczekiwania społeczeństwa – mówił w Jasionce Mateusz Morawiecki.

I zaczął żartować: - Troszkę interesuję się sprawami gospodarki. Może nie jestem tak wrażliwy społecznie jak pan Balcerowicz, czy Rostowski, ale interesuję się.

d23ohhz

Wypowiedź premiera wywołała burzę oklasków na konwencji PiS. - Mówiło się, że dajemy ludziom wędki, nie ryby – ryby ktoś łowił sieciami, a wędek było niewiele... I trochę tak było w III RP. Fundamentalne przybliżenie do siebie oczekiwań społeczeństwa i jak rządzący powinni zarządzać gospodarką, żeby te aspiracje spełniać, jest fenomenem, jest naszym odkryciem, jest rzeczywistą służbą dla naszego społeczeństwa - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

W sobotę odbyła się konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Partia zaprezentowała kandydatów, którzy zajmą pierwsze miejsca na listach wyborczych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Racja Stanu": Michała Kobosko przepytał Andrija Deszczycę, ambasadora Ukrainy w Polsce

d23ohhz

Podziel się opinią

Share
d23ohhz
d23ohhz
Więcej tematów