Trwa ładowanie...

MON: Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę Black Hawków dla wojska

- Cztery śmigłowce Black Hawk dla Wojsk Specjalnych zostaną dostarczone do grudnia tego roku - zapowiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) Mariusz Błaszczak po podpisaniu w piątek w Mielcu umowy na maszyny S-70i, cytowany przez IAR.
Share
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
Minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakŹródło: East News
d7b56t3

Nowoczesny sprzęt dla wojska zostanie wyprodukowany w przedsiębiorstwie PZL Mielec. - PZL Mielec to dobre zakłady, produkt też jest sprawdzony w ponad 30 krajach na polu walki. To gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu – zapewniał wczoraj na antenie radiowej Jedynki szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister nie podał wartości podpisanej umowy. Poinformował natomiast, że obejmuje ona także szkolenie i pakiet logistyczny. - To nowa konstrukcja; to śmigłowiec, który gwarantuje podwyższenie zdolności bojowych naszych żołnierzy. Polscy specjaliści są bardzo dobrzy, zasługują na to, żeby dysponować najnowocześniejszym sprzętem - powiedział Mariusz Błaszczak, cytowany przez IAR.

- To jest nasz wspólny sukces, to jest sukces Wojska Polskiego, sukces PZL Mielec, ale to jest sukces Polski. To ważny dzień - dodał Błaszczak. W uroczystości podpisania umowy na Black Hawki brał udział również premier Mateusz Morawiecki.

d7b56t3

Szef rządu podkreślił, że poprzez tego typu zakupy Polska wzmacnia nie tylko sojusz NATO i bezpieczeństwo polskiego nieba, ale również polski przemysł. - Jest to połączenie strategii rozwoju ze strategią zapewnienia bezpieczeństwa. Ten zakup jest ważny dla całej "doliny lotniczej", dla całego Podkarpacia, dla całej Polski, ważny ze względu na to, że bardzo wiele firm, rodzinnych firm, małych i średnich polskich przedsiębiorców ma możliwość dostaw dla zakładów mieleckich tutaj, żeby powstał ten helikopter Black Hawk – powiedział, cytowany przez IAR.

d7b56t3

Podziel się opinią

Share
d7b56t3
d7b56t3
Więcej tematów