Trwa ładowanie...

MON: Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę Black Hawków dla wojska

- Cztery śmigłowce Black Hawk dla Wojsk Specjalnych zostaną dostarczone do grudnia tego roku - zapowiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) Mariusz Błaszczak po podpisaniu w piątek w Mielcu umowy na maszyny S-70i, cytowany przez IAR.

Share
MON: Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę Black Hawków dla wojska
Źródło: East News
d1ztqhi

Nowoczesny sprzęt dla wojska zostanie wyprodukowany w przedsiębiorstwie PZL Mielec. - PZL Mielec to dobre zakłady, produkt też jest sprawdzony w ponad 30 krajach na polu walki. To gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu – zapewniał wczoraj na antenie radiowej Jedynki szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister nie podał wartości podpisanej umowy. Poinformował natomiast, że obejmuje ona także szkolenie i pakiet logistyczny. - To nowa konstrukcja; to śmigłowiec, który gwarantuje podwyższenie zdolności bojowych naszych żołnierzy. Polscy specjaliści są bardzo dobrzy, zasługują na to, żeby dysponować najnowocześniejszym sprzętem - powiedział Mariusz Błaszczak, cytowany przez IAR.

- To jest nasz wspólny sukces, to jest sukces Wojska Polskiego, sukces PZL Mielec, ale to jest sukces Polski. To ważny dzień - dodał Błaszczak. W uroczystości podpisania umowy na Black Hawki brał udział również premier Mateusz Morawiecki.

d1ztqhi

Szef rządu podkreślił, że poprzez tego typu zakupy Polska wzmacnia nie tylko sojusz NATO i bezpieczeństwo polskiego nieba, ale również polski przemysł. - Jest to połączenie strategii rozwoju ze strategią zapewnienia bezpieczeństwa. Ten zakup jest ważny dla całej "doliny lotniczej", dla całego Podkarpacia, dla całej Polski, ważny ze względu na to, że bardzo wiele firm, rodzinnych firm, małych i średnich polskich przedsiębiorców ma możliwość dostaw dla zakładów mieleckich tutaj, żeby powstał ten helikopter Black Hawk – powiedział, cytowany przez IAR.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1ztqhi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ztqhi
d1ztqhi
Więcej tematów