Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak: Polskie Zakłady Lotnicze Mielec dostarczą śmigłowce dla wojsk specjalnych

Mariusz Błaszczak, szef MON, na antenie radiowej Jedynki zapowiedział, że Polskie Zakłady Lotnicze (PZL) w Mielcu dostarczą śmigłowce dla wojsk specjalnych. Umowa ma zostać podpisana w piątek.

Share
Mariusz Błaszczak: Polskie Zakłady Lotnicze Mielec dostarczą śmigłowce dla wojsk specjalnych
Źródło: East News
d2g8au8

Mariusz Błaszczak: to gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu

- PZL Mielec to dobre zakłady, produkt też jest sprawdzony w ponad 30 krajach na polu walki. To gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu - zapewniał na antenie radiowej Jedynki szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.

Jak zapowiedział minister, podpisanie umowy nastąpi w piątek w siedzibie mieleckiej firmy. Spółka ma dostarczyć na początek cztery śmigłowce Black Hawk. - W ten sposób rozpoczynamy współpracę. Toczy się też przetarg związany z kupieniem wyspecjalizowanych śmigłowców dla Marynarki Wojennej. Dla mnie ważne jest to, że to polskie zakłady - PZL Mielec - wyprodukują dla Wojska Polskiego ten sprzęt - podkreślił Mariusz Błaszczak.

d2g8au8

Podwyżki dla żołnierzy Wojska Polskiego stają się faktem

Szef MON na antenie radiowej Jedynki skomentował również zapowiadane przez ministerstwo podwyżki dla żołnierzy. - Podwyżki dla żołnierzy znajdą się na ich kontach 1 lutego - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Dopytywany o szczegóły powiedział, że szeregowi otrzymają wynagrodzenie wyższe o 14 proc., podoficerowie - 11 proc., oficerowie młodsi - 10 proc. - Zależało mi na tym, by najwyższe podwyżki były w tych grupach, do których przystępują ci, którzy dopiero wstępują do wojska. Żeby wynagrodzenie w Wojsku Polskim było konkurencyjne, szczególnie na początku kariery żołnierzy - powiedział Błaszczak.

Średnie wynagrodzenie w Wojsku Polskim po podwyżkach wyniesie 5530 zł – podaje Polskie Radio. Minister zapowiedział również podwyżki dla pracowników cywilnych. - W budżecie na rok 2019 mamy również zagwarantowane podwyżki dla pracowników cywilnych w wojsku. W wysokości 300 zł. W tej chwili trwają rozmowy ze związkami zawodowymi – podkreślił Mariusz Błaszczak.

d2g8au8

Podziel się opinią

Share
d2g8au8
d2g8au8
Więcej tematów