Trwa ładowanie...

Ministerstwo sprawiedliwości odwołuje kolejnych prezesów sądów. "Niezadowalająca efektywność"

Ministerstwo kierowane przez Zbigniewa Ziobro przeprowadziło kolejne zmiany na stanowiskach prezesów sądów. Odwołano prezesów sądów w Łodzi oraz Toruniu.

Share
Ministerstwo sprawiedliwości odwołuje kolejnych prezesów sądów. "Niezadowalająca efektywność"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jacek Babiel
d3a8dq5

Ministerstwo sprawiedliwości zdecydowało o odwołaniu z funkcji prezesa Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście sędzi Joanny Anny Szczygielskiej. Od 18 stycznia prezesem sądu zostaje sędzia Krzysztof Paweł Kurosz.

Z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi odwołano sędziego Krzysztofa Kacprzaka, a z Sądu Rejonowego w Toruniu sędziego Andrzeja Kurzycha.
Ministerstwo na razie nie podało, kto ich zastąpi.

Resort Zbigniewa Ziobry zmiany tłumaczy "trwającą analizą szerokiego zakresu czynników wpływających na ocenę jakości pracy sądów powszechnych oraz przeglądem ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 r." Wynika z niej, że sądy zajmują odległe miejsca w rankingach średniego czasu trwania spraw niezałatwionych.

Zobacz też: prof. Marek Chmaj komentuje ustawę o sadach powszechnych. Najwięcej wątpliwość jest wobec możliwości odwoływania o powoływania prezesów sądów przez ministra sprawiedliwości

To już kolejna zmiana w sądach. Pod koniec grudnia odwołano prezesów sądów rejonowego i okręgowego w Słupsku.

d3a8dq5

Podziel się opinią

Share
d3a8dq5
d3a8dq5
Więcej tematów