Trwa ładowanie...
d44tbm0

Ministerstwo sprawiedliwości odwołuje kolejnych prezesów sądów. "Niezadowalająca efektywność"

Ministerstwo kierowane przez Zbigniewa Ziobro przeprowadziło kolejne zmiany na stanowiskach prezesów sądów. Odwołano prezesów sądów w Łodzi oraz Toruniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo sprawiedliwości odwołało trzech prezesów sądów
Ministerstwo sprawiedliwości odwołało trzech prezesów sądów (Agencja Gazeta, Fot: Jacek Babiel)
d44tbm0

Ministerstwo sprawiedliwości zdecydowało o odwołaniu z funkcji prezesa Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście sędzi Joanny Anny Szczygielskiej. Od 18 stycznia prezesem sądu zostaje sędzia Krzysztof Paweł Kurosz.

Z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi odwołano sędziego Krzysztofa Kacprzaka, a z Sądu Rejonowego w Toruniu sędziego Andrzeja Kurzycha.
Ministerstwo na razie nie podało, kto ich zastąpi.

Resort Zbigniewa Ziobry zmiany tłumaczy "trwającą analizą szerokiego zakresu czynników wpływających na ocenę jakości pracy sądów powszechnych oraz przeglądem ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 r." Wynika z niej, że sądy zajmują odległe miejsca w rankingach średniego czasu trwania spraw niezałatwionych.

d44tbm0

Zobacz też: prof. Marek Chmaj komentuje ustawę o sadach powszechnych. Najwięcej wątpliwość jest wobec możliwości odwoływania o powoływania prezesów sądów przez ministra sprawiedliwości

To już kolejna zmiana w sądach. Pod koniec grudnia odwołano prezesów sądów rejonowego i okręgowego w Słupsku.

d44tbm0

Podziel się opinią

Share
d44tbm0
d44tbm0
Więcej tematów