Trwa ładowanie...
d3cs875

Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Piotr Mueller: w piątek podamy terminy egzaminów

- Dzisiaj podane zostaną terminy matur i egzaminów ósmoklasistów - powiedział w TVN24 rzecznik rządu Piotr Mueller. Nie jest wykluczone, że dowiemy się też, kiedy dzieci wrócą do szkoły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Piotr Mueller: w piątek podamy terminy egzaminów
Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Piotr Mueller: w piątek podamy terminy egzaminów (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d3cs875

- Podane zostaną konkretne terminy egzaminów maturalnych i egzaminów ósmoklasistów, tak, aby każdy z uczniów mógł się przygotować - powiedział w TVN24 rzecznik rządu Piotr Mueller. - Resort edukacji pracował w czwartek wieczorem jeszcze nad szczegółami - dodał. Nie chciał jednak zdradzić, czy egzaminy odbędą się przed wakacjami.

- Konferencja resortu edukacji planowana jest około południa - dodał Piotr Mueller. Wyjaśnił też, że minister edukacji Dariusz Piontkowski przekaże również informację o tym, do kiedy pozostaną zamknięte szkoły i inne placówki oświatowe.

- Sytuacja pod kątem egzaminów będzie jasna i każdy będzie wiedział, kiedy się przygotować do tych egzaminów - mówił rzecznik gabinetu Mateusza Morawieckiego.

d3cs875

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Rzecznik rządu zapowiedział, że decyzje dotyczące etapów odmrażania gospodarki będą przedstawione w przyszłym tygodniu po analizach wszystkich danych dotyczących zachorowań. - Teraz wydają się optymistyczne - mówił. Wdrożenie 2. etapu obejmować może m.in. częściowe otwarcie hoteli, sklepów budowlanych w weekendy oraz muzeów, bibliotek i galerii sztuki.

d3cs875

Odnosząc się do prowadzonych przygotowań do wyborów Mueller stwierdził, że do przeprowadzenia głosowania rząd zobligowany jest przez przepisy. Z kolei głosowanie korespondencyjne nazwał bezpiecznym. - Niektórzy samorządowcy protestowali ws. przekazywaniu spisu wyborców Poczcie Polskiej nawet nie czytając pisma - mówił gość TVN24.

Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Przypomnijmy: w środę Dariusz Piontkowski zaznaczył, że w pierwszej kolejności do zajęć w szkołach mają powrócić najmłodsze dzieci. Jako powód wskazuje na to, że ich rodzice muszą mieć zapewniony powrót do pracy.

- Rozważamy, w jakich warunkach mógłby się odbyć powrót dzieci do szkół lub przedszkoli. Decydujące zdanie będzie miał minister zdrowia - dodał.

d3cs875

Czy dzieci wrócą do szkoły we wrześniu, jeśli nastąpi druga fala zachorowań na COVID-19? Minister tłumaczył, że jeśli sytuacja epidemiczna nie pozwoli na zajęcia w placówkach to będą one kontynuowane na odległość.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cs875

Podziel się opinią

Share

d3cs875

d3cs875
Więcej tematów