Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kiedy do szkoły? Dariusz Piontkowski zabiera głos

Przez epidemię koronwirusa uczniowie, rodzice oraz nauczyciele zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi powrót do szkoły. Szef MEN zabrał głos w tej sprawie, wspominając o planach na nowy rok szkolny.

Share
Koronawirus w Polsce. Kiedy do szkoły? Dariusz Piontkowski zabiera głos
Źródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d4h4mxl

Dariusz Piontkowski przypomniał, że w pierwszej kolejności do zajęć w szkołach mają powrócić najmłodsze dzieci. Jako powód wskazuje na to, że ich rodzice muszą mieć zapewniony powrót do pracy.

- Rozważamy, w jakich warunkach mógłby się odbyć powrót dzieci do szkół lub przedszkoli. Decydujące zdanie będzie miał minister zdrowia – dodał.

Czy dzieci wrócą do szkoły we wrześniu, jeśli nastąpi druga fala zachorowań na COVID-19? Minister tłumaczył, że jeśli sytuacja epidemiczna nie pozwoli na zajęcia w placówkach to będą one kontynuowane na odległość.

Zobacz wideo: PiS przygotowuje się do wyborów prezydenckich 2020. Wojciech Hermeliński: to nielegalne

- Żadne państwo na świecie i w Europie nie było przygotowane do tego, by całkowicie przejść na pracę zdalną. Dziś jesteśmy po tym pierwszym, chyba najtrudniejszym okresie, kiedy wszyscy musieli poznać nowe techniki pracy na odległość, ustalić jej zasady. Możemy powiedzieć, że to nauczanie jest całkiem dobrze zorganizowane - zaznaczył Dariusz Piontkowski. Dodał, że ministerstwo "chce stworzyć dodatkowe materiały dydaktyczne zarówno do nauczania ogólnokształcącego, jak i zawodowego".

Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki o maturach 2020

d4h4mxl

- Prawdopodobnie odbędą się pod koniec czerwca lub na początku lipca - mówił Morawiecki, zaznaczając że dokładna data zostanie podana najpóźniej na trzy tygodnie przed egzaminami.

- Będziemy je organizować w taki sposób, żeby były maksymalnie bezpieczne, tzn. ze sporym dystansem, korzystając ze wszystkich możliwych przestrzeni na terenie placówek szkolnych. Myślę, że pogoda letnia będzie dopisywać, dopomagać, żeby takie egzaminy mogły być przeprowadzone – dodał Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h4mxl

Podziel się opinią

Share
d4h4mxl
d4h4mxl
Więcej tematów