Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kiedy powrót do szkoły? Kiedy matura 2020? Jest decyzja ministra edukacji

Koronawirus w Polsce. Kiedy powrót do szkoły? Jest decyzja ministra edukacji. Dariusz Piontkowski zabrał również głos ws. matury 2020.

Koronawirus w Polsce. Kiedy powrót do szkoły? Kiedy matura 2020? Jest decyzja ministra edukacjiŹródło: Agencja Gazeta
d1xwzbb
d1xwzbb

Dariusz Piontkowski ogłosił, że szkoły, żłobki, przedszkola zostaną zamknięte do 24 maja. Szef MEN zwrócił uwagę na to, że "obecne warunki nie pozwalają" na odwieszenie działalności wspomnianych placówek.

Matura 2020. Minister edukacji Dariusz Piontkowski podaje nowe terminy

Minister edukacji zabrał również głos ws. matur 2020. Egzaminy dojrzałości mają być od 8 czerwca, z kolei od 16 czerwca rusza egzamin ósmoklasisty.

- Matury mają się rozpocząć 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potem w kolejnych dniach będą egzaminy z kolejnych przedmiotów, do końcówki czerwca - tłumaczył Piontkowski. - W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, nie będzie części ustnej egzaminów. Matury będą tylko pisemne - dodał.

- Od 16 do 18 czerwca przewidujemy przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów, od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych - tłumaczył minister edukacji.

Zobacz też: Szydło odsłania kulisy rozmowy z Kaczyńskim na temat wyborów prezydenckich

Koronawirus w Polsce. Nowe informacje dla studentów

Zmiany dotyczą również placówek szkolnictwa wyższego, których działalność także zostanie ograniczona do 24 maja.

- Proces rekrutacji na studia będzie musiał zakładać modyfikację i zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń, ale uczelnie zapewniają, że rekrutacje jak najbardziej będą możliwe. Jest możliwość, że nowy rok akademicki rozpocznie się w normalnym trybie - dodał Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

d1xwzbb

- Nie widzimy zagrożenia. Komunikat o terminach matur to dla nas bardzo ważna sprawa, ale nawet gdyby były później, to i tak byśmy sobie poradzili, uczelnie też by dały radę - powiedział w programie specjalnym WP prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Z kolei szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że Polacy zachowali się bardzo odpowiedzialnie podczas Wielkanocy, pozostając w domach.

- Dzięki temu nie odnotowaliśmy dużego wzrostu zachorowań - podkreślił Szumowski. Dodał, że wspominane wcześniej egzaminy "będą przeprowadzane w maksymalnym reżimie sanitarnym". Chodzi o "zachowanie dystansu oraz ograniczanie możliwości kontaktu".

Konferencję prasową możecie obejrzeć tutaj.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xwzbb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xwzbb
Więcej tematów