Trwa ładowanie...
Koronawirus w Polsce. Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Konferencja prasowa na żywo

Koronawirus w Polsce. Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Konferencja prasowa na żywo

Koronawirus w Polsce. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi powrót do szkoły. Wątpliwości ma rozwiać wkrótce minister edukacji Dariusz Piontkowski. Na konferencji prasowej mają być również obecni pozostali ministrowie. Zapraszamy do oglądania relacji na żywo.

Share
d3hsbcb

Konferencję prasową zaplanowano na godzinę 12. Weźmie w niej udział minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister edukacji Dariusz Piontkowski, oraz minister szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Warto przypomnieć, że zajęcia w szkołach są zawieszone do 26 kwietnia. Lekcje odbywają się zdalnie. Co z maturą 2020 i innymi egzaminami? Dariusz Piontkowski informował, że jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie starało się zorganizować je prawdopodobnie w czerwcu. Jakie będą kolejne decyzje MEN? Kiedy nastąpi powrót do szkoły? Jak podawał reporter WP Michał Wróblewski, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest decyzja o zamknięciu szkół do końca roku szkolnego. Głos w tej sprawie zabrali również rodzice. Jak wynika z ostatniego sondażu, niemal 60 proc. z nich chciałoby zakończenia roku szkolnego w planowym terminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hsbcb

Podziel się opinią

Share
d3hsbcb
d3hsbcb
Więcej tematów