Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki ma milion złotych mniej oszczędności. Mamy nowe oświadczenie majątkowe!

Jak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego za 2017 rok, premier Mateusz Morawiecki ma 6,5 mln zł oszczędności. To aż milion złotych mniej aniżeli w poprzedniej deklaracji majątkowej.

Mateusz Morawiecki ma milion złotych mniej oszczędności. Mamy nowe oświadczenie majątkowe!Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d2mdk99
d2mdk99

Dziś na stronach Kancelarii Premiera ukazały się oświadczenia majątkowe rządu Mateusza Morawieckiego. Politycy składali je na koniec 2017 roku. Według stanu na 31 grudnia 2017 roku, szef rządu ma dokładnie 6 milionów 534 tysiące 400 złotych oszczędności. Do tego dom 150 metrów kwadratowych na działce 0,46 hektara (nie podał wartości); mieszkanie 72,4 metry kwadratowe o wartości 546,1 tys. zł (spłacone wszystkie raty kredytu); segment o powierzchni 180 metrów kwadratowych położony na działce o pow. 400 metrów kwadratowych. Ma też działkę rolną o pow. 2 hektary.

Oświadczenie majątkowe premiera. stan na 31 grudnia 2017 roku premier.gov.pl
Oświadczenie majątkowe premiera. stan na 31 grudnia 2017 roku Źródło: premier.gov.pl, fot: premier.gov.pl

Jak ujawnił, posiada też uprawnienia do akcji 3857 BZWBK. – Nie osiągnąłem z tego tytułu dochodu, ani w roku ubiegłym ani bieżącym – napisał Morawiecki. Zadeklarował również kolejne uprawnienia do akcji określonych kwotowo do wysokości 350 tys. zł. - Jeśli zaistnieje niezależna ode mnie decyzja co do materializacji uprawnień do akcji, to w czasie pełnienia funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją tych uprawnień. W czasie pełnienia przeze mnie funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją praw do odroczonych w czasie premii, które zostały ujęte w raportach rocznych Banku WBK, należnych mi na podstawie stosunku pracy zakończonego z dniem 16 listopada 2015 r. – dodał w oświadczeniu Morawiecki.

Premier pochwalił się też, że posiada zabudowę kuchenną – wartą ok. 60 tys. zł i meble warte 101 tys. zł.

Zobacz także: Jakubiak: z nagrodami, czy bez i tak mamy za drogie państwo

Porównując oszczędności na koniec 2017 roku z poprzednim dokumentem, okazuje się, że Morawiecki znacznie uszczuplił swoje oszczędności. W oświadczeniu majątkowym złożonym po objęciu funkcji premiera – 11 grudnia 2017 roku, Morawiecki wykazał 7,5 mln złotych oszczędności. Składały się na nie: 2 miliony 552 tysiące złotych oraz akcje na kwotę 4 milionów 950 tysięcy złotych. Wychodzi na to, że przez kilka tygodni Morawiecki stał się uboższy o milion złotych! Jak to możliwe?

d2mdk99

Przypomnijmy, że po tym jak został premierem zadeklarował, że sprzeda wszystkie posiadane przez siebie akcje BZ WBK. Premierowi zarzucano, że posiadając akcje i nadzorując sektor bankowy, znajduje się w konflikcie interesów. Według medialnych doniesień, za ponad 13,7 tys. papierów udziałowych banku miał zainkasować około 5 mln zł. - Została złożona dyspozycja sprzedaży całego pakietu akcji w posiadaniu premiera Morawieckiego, czyli 13,7 tys. akcji BZ WBK – informował wtedy Stanisław Starnawski z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju.

Jak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego, akcji BZ WBK już nie ma. Ale najwyraźniej nie zarobił na ich sprzedaży 5 milionów złotych, a 4 miliony złotych. Chyba, że milion złotych wydał w kilka tygodni…

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mdk99
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mdk99
Więcej tematów