Mateusz Morawiecki ma milion złotych mniej oszczędności. Mamy nowe oświadczenie majątkowe!

Jak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego za 2017 rok, premier Mateusz Morawiecki ma 6,5 mln zł oszczędności. To aż milion złotych mniej aniżeli w poprzedniej deklaracji majątkowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki nadal jest najbogatszym politykiem w rządzie. Ale jego oszczędności stopniały
Mateusz Morawiecki nadal jest najbogatszym politykiem w rządzie. Ale jego oszczędności stopniały (PAP, Fot: Marcin Obara)
WP

Dziś na stronach Kancelarii Premiera ukazały się oświadczenia majątkowe rządu Mateusza Morawieckiego. Politycy składali je na koniec 2017 roku. Według stanu na 31 grudnia 2017 roku, szef rządu ma dokładnie 6 milionów 534 tysiące 400 złotych oszczędności. Do tego dom 150 metrów kwadratowych na działce 0,46 hektara (nie podał wartości); mieszkanie 72,4 metry kwadratowe o wartości 546,1 tys. zł (spłacone wszystkie raty kredytu); segment o powierzchni 180 metrów kwadratowych położony na działce o pow. 400 metrów kwadratowych. Ma też działkę rolną o pow. 2 hektary.

Oświadczenie majątkowe premiera. stan na 31 grudnia 2017 roku premier.gov.pl
Podziel się

Jak ujawnił, posiada też uprawnienia do akcji 3857 BZWBK. – Nie osiągnąłem z tego tytułu dochodu, ani w roku ubiegłym ani bieżącym – napisał Morawiecki. Zadeklarował również kolejne uprawnienia do akcji określonych kwotowo do wysokości 350 tys. zł. - Jeśli zaistnieje niezależna ode mnie decyzja co do materializacji uprawnień do akcji, to w czasie pełnienia funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją tych uprawnień. W czasie pełnienia przeze mnie funkcji rządowych i ministerialnych powstrzymam się z realizacją praw do odroczonych w czasie premii, które zostały ujęte w raportach rocznych Banku WBK, należnych mi na podstawie stosunku pracy zakończonego z dniem 16 listopada 2015 r. – dodał w oświadczeniu Morawiecki.

WP

Premier pochwalił się też, że posiada zabudowę kuchenną – wartą ok. 60 tys. zł i meble warte 101 tys. zł.

Zobacz także: Jakubiak: z nagrodami, czy bez i tak mamy za drogie państwo

Porównując oszczędności na koniec 2017 roku z poprzednim dokumentem, okazuje się, że Morawiecki znacznie uszczuplił swoje oszczędności. W oświadczeniu majątkowym złożonym po objęciu funkcji premiera – 11 grudnia 2017 roku, Morawiecki wykazał 7,5 mln złotych oszczędności. Składały się na nie: 2 miliony 552 tysiące złotych oraz akcje na kwotę 4 milionów 950 tysięcy złotych. Wychodzi na to, że przez kilka tygodni Morawiecki stał się uboższy o milion złotych! Jak to możliwe?

WP

Zobacz także: Znamy majątek kierownictwa Kancelarii Premiera. Dworczyk z długami, Anders wstydzi się wartości domu

Przypomnijmy, że po tym jak został premierem zadeklarował, że sprzeda wszystkie posiadane przez siebie akcje BZ WBK. Premierowi zarzucano, że posiadając akcje i nadzorując sektor bankowy, znajduje się w konflikcie interesów. Według medialnych doniesień, za ponad 13,7 tys. papierów udziałowych banku miał zainkasować około 5 mln zł. - Została złożona dyspozycja sprzedaży całego pakietu akcji w posiadaniu premiera Morawieckiego, czyli 13,7 tys. akcji BZ WBK – informował wtedy Stanisław Starnawski z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju.

Zobacz także: Znamy majątki szefów służb specjalnych. Jeden z nich nie chce ujawnić, ile zarobił

Jak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego, akcji BZ WBK już nie ma. Ale najwyraźniej nie zarobił na ich sprzedaży 5 milionów złotych, a 4 miliony złotych. Chyba, że milion złotych wydał w kilka tygodni…

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP