Trwa ładowanie...
d21gf1i
warszawa

Marsz w Warszawie. Jedna rzecz rzuca się w oczy

W Warszawie odbyła się manifestacja poparcia dla Unii Europejskiej. Patrząc na uczestników marszu, jedna rzecz rzuca się wyraźnie w oczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz w Warszawie. Jedna rzecz rzuca się w oczy
(PAP)
d21gf1i

Jak zauważa wielu komentatorów, na marszu było bardzo mało młodych ludzi. We wpisach na Twitterze internauci pytają, gdzie jest młodzież, której szczególnie powinno zależeć na zjednoczonej Europie.

Na zdjęciach widać, że w innych miastach jest podobnie:

Do udziału w obywatelskiej manifestacji poparcia dla UE zachęcali politycy niektórych partii opozycyjnych, w tym Nowoczesnej i PO, a także m.in. KOD, Instytut Spraw Publicznych, Fundacja "Centrum im. Prof. Bronisława Geremka" oraz Fundacja Schumana.

d21gf1i

Uczestnicy manifestacji, która rozpoczęła się na pl. na Rozdrożu, przeszli ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Marsz zakończył się przy pl. Zamkowym, gdzie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

Uczestnicy marszu przynieśli ze sobą flagi Unii Europejskiej, Polski, Platformy, Nowoczesnej i KOD oraz transparenty: "Polak, Węgier dwa pacanki", "Europe We Love You", "Zapluty karzeł Europy 1:27".

Manifestacje poparcia dla Unii Europejskiej pod hasłem "March for Europe" odbywały się w sobotę w wielu miastach państw członkowskich UE.

d21gf1i

Podziel się opinią

Share

d21gf1i

d21gf1i
Więcej tematów