Trwa ładowanie...
d1ey3sa

Marokańczyk należał do ISIS? Obrona i prokuratura składają apelacje

Sprawa Mourada T., Marokańczyka który został skazany przez katowicki sąd okręgowy na 3 lata i 8 miesięcy, zostanie ponownie rozpatrzona. Śląski wymiar sprawiedliwości uznał, że mężczyzna należał do bojówek tzw. Państwa Islamskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Proces Marokanczyka Mourada T. (zdj. arch.)
Proces Marokanczyka Mourada T. (zdj. arch.) (East News, Fot: DOMINIK GAJDA/REPORTER)
d1ey3sa

Z marcową decyzją śląskiego sądu okręgowego nie zgadza się zarówno obrona mężczyzny jak i prokuratura. Według śledczych wyrok dla T. jest zbyt niski, natomiast pełnomocnicy Marokańczyka zapewniają, że mężczyzna jest niewinny.

- Akta sprawy wpłynęły do Sądu Apelacyjnego w Katowicach 30 lipca - przekazał rzecznik Robert Kirejew. Do rozpoznania sprawy wyznaczono sędzie referent, jednak tak przebywa obecnie na urlopie - Akta są obszerne, liczą 55 tomów i potrzeba czasu na zapoznanie się z tymi materiałami - dodał Kirejew.

d1ey3sa

Nieprawomocny wyrok skazujący zapadł 22 marca. T. łącznie ma spędzić w więzieniu łącznie 3 lata i 8 miesięcy. Za samo uczestnictwo w organizacji terrorystycznej Marokańczyk został skazany na trzy i pół roku pozbawienia wolności.

- W aktach sprawy nie ma dostatecznych dowodów na to, by przypisać mu takie przestępstwo - uważa pełnomocnik T., mec. Krzysztof Młodzik. Jak przekonuje, jego klient nigdy do tej organizacji nie należał. Obrona chce też uniewinnienia od jednego z zarzutów mniejszego kalibru – posiadania niewielkiej ilości narkotyków.

- Domagamy się surowszej kary dla Mourada T. - przekazał naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla. Śledczy przed sądem okręgowym domagali się kary łączne 6,5 roku więzienia - 5 lat za udział w ISIS oraz od 8 do 10 miesięcy za zarzuty mniejszego kalibru.

d1ey3sa

Według prokuratury Mourad T. to pierwszy w Polsce bezpośredni współpracownik ważnej osoby w terrorystycznych strukturach tzw. Państwa Islamskiego. Miał być zwiadowcą tej organizacji i przez pewien czas pozostawać w stałym kontakcie z Abdelhamidem Abaaoudem (zabitego w 2015 roku podczas obłady), który odpowiadał za organizowanie zamachów w Europie Zachodniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

d1ey3sa

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1ey3sa

d1ey3sa
d1ey3sa
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów