Trwa ładowanie...
d2w41vd

Manifestacja KOD w Warszawie. Ile osób wzięło w niej udział?

• Różne szacunki uczestników manifestacji KOD w Warszawie
• IAR, powołując się na władze Warszawy, pisze o 20 tys. ludzi
• Według policji, jak dowiedziała się WP, liczba ta wyniosła ok. 10 tys. osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Manifestacja KOD przed Sejmem
Manifestacja KOD przed Sejmem (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2w41vd

Przed Sejmem odbyła się manifestacja w obronie demokracji i Trybunału Konstytucyjnego, zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji. Jej hasłem przewodnim było: "Cała Polska dziś się śmieje, zaczynamy mieć nadzieję".

Ile osób wzięło udział w proteście w stolicy? Dostępne szacunki różnią się od siebie. Według władz Warszawy, na które powołuje się Informacyjna Agencja Radiowa, mogło to być ponad 20 tys. osób.

Z kolei według "raportu, który powstał na wewnętrzny użytek policji" na manifestacji było ok. 10 tys. ludzi. Taką informację podał Wirtualnej Polsce asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji, który podkreślił jednocześnie, że policyjne dane "nie są punktem wyjścia do polemiki". - Nie chcemy się odnosić do szacunków innych instytucji - wyjaśnił rzecznik.

d2w41vd

Warszawska manifestacja Komitetu Obrony Demokracji zakończyła się przed godziną 14. Rozwiązano ją z uwagi na anonimowy telefon o podłożeniu ładunku wybuchowego. Alarm był fałszywy.

Czytaj więcej: Manifestacje KOD w różnych miastach Polski. W stolicy rozwiązana po alarmie bombowym.

Manifestacje odbyły się w wielu innych miastach Polski, ale też poza granicami kraju. W Brukseli przed siedzibą Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które skandowały: "Tak dla demokracji", "Tak dla Europy". Podobne protesty odbyły się w Berlinie, Brukseli i Londynie.

d2w41vd

Podziel się opinią

Share

d2w41vd

d2w41vd
Więcej tematów