Trwa ładowanie...

Małopolska: Wycięli 13 jodeł z lasu. Policja złapała ich na gorącym uczynku

Policja z Tuchowa zatrzymała w Trzemesnej (woj. małopolskie) dwóch mężczyzn. Zostali przyłapani podczas ładowania do samochodu świeżo ściętych jodeł. Trzynaście drzewek wróciło do właściciela.

Share
Małopolska: Wycięli 13 jodeł z lasu. Policja złapała ich na gorącym uczynku
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Artur Kubasik
d1jiivu

Przed świętami ogromnym powodzeniem cieszą się choinki, a szczególnie jodły, która są gęste, rozłożyste i intensywnie zielone. Dwóch mieszkańców powiatu tarnowskiego powstanowiło na własną rękę poszukać sobie najpiękniejszych choinek w lesie.

41-latek i 56-latek udali się z siekierą do Trzemesnej. Tam wycięli 13 drzewek i zaczęli je ładować do dostawczego iveco, który zaparkowali na drodze dojazdowej do lasu. Policjaci z Tuchowa w tym czasie patrolowali rejon. Zauważyli mężczyzn ładujących choinki do auta. Na widok patrolu mężczyźni nawet nie próbowali uciekać. Przyznali się do kradzieży trzynastu choinek na szkodę Nadleśnictwa Gromnik, które oszacowało straty na ponad 800 złotych.

- Zatrzymani powiedzieli, że choinki wycięli dla siebie, ale prawdopodobnie były na sprzedaż. Po co komu 13 choinek? - powiedział Wirtualnej Polsce asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie. Dodał, że w okresie przedswiątecznym policyjne patrole częściej odwiedzają leśne tereny ze względu na nasilone w tym czasie kradzieże drzewek.

d1jiivu

Zatrzymani odpowiedzą przed tarnowskim sądem za kradzież. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KMP w Tarnowie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jiivu

Podziel się opinią

Share
d1jiivu
d1jiivu
Więcej tematów