Trwa ładowanie...
d3wttd8

Loty Marka Kuchcińskiego z rodziną. Opozycja po wizycie KPRM: to niepoważne

Parlamentarzyści PO w ramach kontroli poselskiej wystąpią do MON i SOP o dokumenty ws. lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Zapowiedzieli to po wizycie w KPRM, która zakończyła się fiaskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński (Agencja Gazeta, Fot: Patryk Ogorzałek)
d3wttd8

Kancelaria Sejmu poinformowała w poniedziałek, że marszałek Marek Kuchciński przelał 15 tys. zł na organizacje charytatywne. To reakcja na ujawnienie faktu, że marszałek latał rządowym samolotem z rodziną do Rzeszowa, skąd pochodzi. To nie wystarcza opozycji.

- Chcemy wyjaśnienia okoliczności lotów marszałka do domu w Rzeszowie. Liczymy na to, że - jako parlamentarzyści - otrzymamy pomoc ze strony pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - powiedział Sławomir Nitras, wchodząc w środę przed południem do gmachu KPRM.

Po tym, jak trzech parlamentarzystów opozycji weszło do kancelarii, z dziennikarzami spotkał się rzecznik rządu. - Przekazaliśmy dokumenty, które są w naszej dyspozycji - stwierdził Piotr Mueller. - Część jest jednak w Kancelarii Sejmu. Tam powinni się zwrócić posłowie partii Grzegorza Schetyny. Powinni o tym wiedzieć - dodał rzecznik, zarzucając opozycji chęć podgrzewania emocji.

d3wttd8

Zobacz także: Loty Kuchcińskiego. Ostre słowa Leszka Millera pod adresem Marszałka Sejmu

Po wyjściu z KPRM posłowie PO potwierdzili, że nie otrzymali dokumentów dotyczących imiennych listów lotów marszałka Kuchcińskiego.

- Przyszliśmy tu po kilku dniach zadawania publicznych pytań i liczyliśmy, że otrzymamy informacje. To niepoważne. Teraz o dokumenty wystąpimy do Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych i Służby Ochrony Państwa - ocenił poseł PO Marcin Kierwiński.

d3wttd8

Ostatecznie okazało się, że posłom PO przedstawiono dokumenty tylko z ostatnich trzech miesięcy - są to zamówienia samolotów. Nie wynika z nich, kto dokładnie był na ich pokładzie - podaje RMF FM.

Posłowie PO nie wykluczają też kontroli na lotnisku w Rzeszowie.

Sławomir Nitras sprawę lotów marszałka podniósł podczas środowego posiedzenia Sejmu i zgłosił wniosek o przerwę, aby do porządku obrad wprowadzić ten temat. - Nie da się schować głowy w piasek, nie jesteśmy dziećmi. za swoje czyny trzeba odpowiadać - mówił Nitras.

d3wttd8

Marszałek Marek Kuchciński wniosek przyjął i natychmiast zarządził głosowanie. Sejm odrzucił wniosek PO o przerwę w obradach. Wszystko wskazuje na to, że sprawą lotów posłowie zajmą się na dodatkowym posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Pytania bez odpowiedzi

Parlamentarzyści PO zapowiedzieli, że będą chcieli sprawdzić także nowe doniesienia ws. lotów marszałka Sejmu. Chodzi o przeloty jako partyjnego działacza oraz podróże dzieci samodzielnie, bez marszałka, a także korzystanie ze śmigłowców.

Z oficjalnych informacji Kancelarii Sejmu wynika, że Marek Kuchciński razem z "osobami wspomnianymi w doniesieniach medialnych", czyli członkami rodziny odbył 23 loty do Rzeszowa. Opozycja nie wierzy w te wyjaśnienia i chce kontroli dokumentów dotyczących rządowych samolotów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wttd8

Podziel się opinią

Share
d3wttd8
d3wttd8
Więcej tematów