Trwa ładowanie...
d4bjad3

Marek Kuchciński latał z rodziną. Afery ciąg dalszy

Marek Kuchciński latał rządowym samolotem nie tylko w ramach obowiązków marszałka Sejmu, ale i jako partyjny działacz - donosi "Fakt". "Rzeczpospolita" informuje z kolei, że podróżowały nim same dzieci marszałka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kuchciński wykorzystywał rządowy samolot do przewożenia rodziny
Marek Kuchciński wykorzystywał rządowy samolot do przewożenia rodziny (East News, Fot: Jan Bielecki/East News)
d4bjad3

O tym, że z rządowych samolotów na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka, powiedzieli dziennikarzom oburzeni pracownicy portu, którzy obsługiwali te loty. Centrum Informacyjne Sejmu w piśmie do "Rzeczpospolitej" oficjalnie zaprzeczyło tym doniesieniom.

"W żadnym z lotów służbowych samolotami rządowymi, zamówionych na potrzeby Marszałka Sejmu, nie miała miejsca sytuacja, w której członkowie rodziny Marszałka Sejmu podróżowali bez drugiej osoby w państwie" - twierdzi dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Gdyby okazało się, że jest inaczej, organizatorom takich lotów mogłoby grozić nawet do ośmiu lat więzienia.

Marek Kuchciński latał z rodziną. Rodzina latała bez niego?

Loty marszałka sprawdził też "Fakt". "Kuchciński lata jako działacz i tata" - tak zatytułowano spis przelotów Kuchcińskiego, które budzą wątpliwości. 6 stycznia i 26 maja rządowy samolot (oraz śmigłowiec) pokonywał trasę Warszawa-Rzeszów z nim i jego dziećmi na pokładzie.

d4bjad3

Zobacz też: Loty Kuchcińskiego. Jarosław Kaczyński interweniuje. Leszek Miller komentuje w programie "Tłit"

Kolejne posiedzenia Sejmu były zaplanowane odpowiednio 11 i 16 po tych rejsach, za to w dniach wylotu odbyły się wieczór wyborczy PiS na Nowogrodzkiej oraz... spotkanie opłatkowe PiS w Przemyślu.

Czytaj też: "Adwokat diabła". Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma "tarczę obronną" w postaci szefa CIS
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i jego rodzinne loty. Sławomir Nitras nie chce odpuścić politykowi PiS

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bjad3

Podziel się opinią

Share
d4bjad3
d4bjad3
Więcej tematów