Trwa ładowanie...
d4gn3n1
Agnieszka Niesłuchowska
04-01-2007 11:35

Łopiński dla WP: dobry kandydat na prezesa NBP

Sławomir Skrzypek ma bardzo dobre wykształcenie i doświadczenie w zarządzaniu instytucjami finansowymi – powiedział Wirtualnej Polsce Maciej Łopiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Tym samym nie podzielił opinii ekspertów, którzy twierdzą, że nominowany na prezesa Narodowego Banku Polskiego kandydat nie ma wystarczających kwalifikacji do objęcia tego stanowiska.

d4gn3n1
d4gn3n1

Łopiński dodał, można się było spodziewać zróżnicowanych komentarzy na temat kandydatury Skrzypka. Takie same opinie byłyby z pewnością formułowane pod adresem każdego innego kandydata na prezesa banku centralnego - mówił z przekonaniem sekretarz stanu.

Sławomir Skrzypek uchodzi za zaufanego człowieka Lecha Kaczyńskiego. Odpowiadał za finanse w stołecznym ratuszu, kiedy Kaczyński był prezydentem Warszawy. Niektórzy ekonomiści oceniają nominację Skrzypka na prezesa NBP za decyzję polityczną. Nie ma nic dziwnego w tym, że prezydent nominował swojego byłego współpracownika. To chyba dobrze, że mu ufa - podkreślał Łopiński.

Media spekulują też, że Skrzypek, który pełni aktualnie obowiązki prezesa banku PKO BP robi tym samym miejsce dla Kazimierza Marcinkiewicza, który jest od niedawna jego doradcą. Według mnie nominacja Skrzypka nie ma nic wspólnego z Marcinkiewiczem - podsumował Łopiński.

Więcej w serwisie: banki.wp.pl

Agnieszka Niesłuchowska, Wirtualna Polska

d4gn3n1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gn3n1
Więcej tematów