Trwa ładowanie...
d28hvlq

Leki na odchudzanie okazały się trucizną. Kupiło je prawie 4 tys. Polaków

"Meridia", "Adipex-P" i "Qsymia" to "cudowne" leki na odchudzanie, które okazały się trucizną. Sprzedawała je w internecie szajka z Pomorza. Wszyscy wpadli w ręce policji. Z przeprowadzonego śledztwa wyłania się ponury obraz handlu takimi specyfikami. W Polsce kupiło je co najmniej 3,8 tys. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lek "Meridia" okazał się szkodliwą trucizną
Lek "Meridia" okazał się szkodliwą trucizną (iStock.com)
d28hvlq

Przez kilkanaście miesięcy policjanci śledzili przestępców, którzy handlowali lekami na odchudzanie. W końcu zdecydowali się na zatrzymania, bo proceder kwitł w najlepsze, a oni mieli już dość dowodów.

W akcji zatrzymano kilkanaście osób. Wpadła również "wielka trójka" szajki. W Międzyzdrojach aresztowano 33-latka, a w Poznaniu 26-letnią kobietę. Trzeci wspólnik, 42-letni mężczyzna, przebywał już w areszcie śledczym w związku z inną sprawą.

Przeszukanie lokali ujawniło prosperujący biznes. Zabezpieczono dokumenty, komputery, telefony, pieniądze oraz paczki z nieznaną substancją.

d28hvlq

Szokujący handel lekami na odchudzanie

Szajka handlowała lekiem na odchudzanie pod nazwą "Meridia". Obracała również specyfikami o nazwach "Adipex-P" oraz "Qsymia".

W Polsce kupiło je przez internet co najmniej 3,8 tys. osób. Efekt? Silne zatrucia oraz przypadki ofiar śmiertelnych.

d28hvlq

Handlarze, wykorzystując "słupy" z Pomorza, zgarniali gigantyczne pieniądze. Wykorzystywali przy tym rachunki bankowe zakładane przez podstawione osoby.

To był klasyczny przykład "prania pieniędzy".

Zostali oskarżeni o nielegalny handel lekami. Mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.

d28hvlq

Oto leczniczy narkotyk - zobacz

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów