Trwa ładowanie...

Lekarz skazany za śmierć dziecka

Bydgoski sąd skazał lekarza Marka M. na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata za nieumyślne spowodowanie śmierci 3-letniego chłopca. Do tego na rok zakazał mu wykonywania zawodu lekarza chirurga dziecięcego i zasądził grzywnę w wysokości 40 tysięcy złotych.

Share
Lekarz skazany za śmierć dziecka
Źródło: Fotolia, fot: thodonal
d30h9km

W Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy zapadł wyrok w głośnym procesie w sprawie śmierci 3-letniego Gracjana we wrześniu 2002 roku. Miał mieć wykonany zabieg urologiczny, ale doszło do komplikacji i chłopiec zmarł. O śmierć został oskarżony chirurg Marek M. i sąd uznał go za winnego. Sąd za najbardziej wiarygodną uznał opinię biegłych, że chłopiec zmarł w wyniku przedawkowania leku znieczulającego.

Wyrok nie jest prawomocny. Matka zmarłego chłopca przyjęła go z zadowoleniem, podobnie prokuratura. Obrona już zapowiedziała apelację. Winnego lekarza nie było na sali rozpraw. To drugi proces w tej sprawie. W lipcu 2012 r. bydgoski Sąd Rejonowy skazał lekarza na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Jednak sąd drugiej instancji uchylił wyrok. Sprawa trafiła do ponownego rozpoznania.

Początkowo prokuratura uznała, że winę za śmierć Gracjana ponosi obecna podczas operacji anestezjolog Regina G. Kobieta została jednak uniewinniona. Następnie wyrok uchylono. Postępowanie wobec Reginy G. ostatecznie umorzono, a o śmierć dziecka został oskarżony chirurg Marek M.

d30h9km

Podziel się opinią

Share
d30h9km
d30h9km
Więcej tematów