Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa zainaugurował nowe przedsięwzięcie. "Prawie wszystko trzeba zmienić"

- To, że się zdarzają "Trumpy", u nas bliźniaki i takie podobne, traktujcie jako przymuszenie do dyskusji - powiedział Lech Wałęsa. Były prezydent zainaugurował start Obywatelskiej Pomocy Wyborczej. To inicjatywa, która ma zachęcać do wspierania "demokratycznych ugrupowań".

Share
Lech Wałęsa zainaugurował nowe przedsięwzięcie. "Prawie wszystko trzeba zmienić"
Źródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d1f4sqn

- Jedni chcą budować świat na wolnościach, wolnym rynku i prawie, a druga połowa odpowiada: "nic nie zbudujecie". Mamona, egoizm, populizm, demagogia prędzej czy później doprowadzi was do zwarcia - przestrzegł Lech Wałęsa w Warszawie.

Były prezydent wskazał, że Obywatelska Pomoc Wyborcza ma za zadanie "zbudowanie czegoś nowego".

d1f4sqn

- Uzgodnijcie wnioski z waszych zwycięstw, uzgodnijcie wartości. Pierwszym punktem waszej budowy powinny być uzgodnione i stosowane przez was wartości w Polsce, w Europie, a później w świecie - zaapelował do obecnych. I przyznał, że "prawie wszystko trzeba zmienić".

Inicjatywę utworzył Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie. W akcji uczestniczą m.in. Komitet Obrony Demokracji, Inicjatywa Wygrajmy Wybory, Inicjatywa Wolne Sądy.

Zobacz także: Leszek Miller krytykuje brak zaproszenia Putina do Warszawy

Lech Wałęsa broni Schetyny

"Musimy wesprzeć demokratyczne partie, zachęcać do głosowania na nie, udostępniać miejsca na plakaty i banery, roznosić ulotki, brać udział w komisjach wyborczych oraz pełnić funkcje mężów zaufania i obserwatorów" - napisał Wałęsa w ulotce.

d1f4sqn

W Warszawie były prezydent zaapelował również o zaprzestanie wewnętrznych walk. Mówił o szanowaniu Grzegorza Schetyny. - Wybraliście go, to trzeba mu pomagać, a na pewno nie przeszkadzać - powiedział.

- To, że się zdarzają "Trumpy", u nas bliźniaki i takie podobne, traktujcie jako przymuszenie do dyskusji - zachęcał Lech Wałęsa.

Organizatorzy Obywatelskiej Pomocy Wyborczej wyjaśnili, że działają w kontrze do "dobrej zmiany". Swoją inicjatywę kierują do osób protestujących na ulicach w latach 2015-2018. - Oni nie zniknęli - zauważyli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f4sqn

Podziel się opinią

Share
d1f4sqn
d1f4sqn
Więcej tematów