PolskaKukiz kandydatem do speckomisji. Z Nowoczesnej kandyduje Szłapka

Kukiz kandydatem do speckomisji. Z Nowoczesnej kandyduje Szłapka

Paweł Kukiz będzie reprezentował swoje ugrupowanie w sejmowej komisji ds. służb specjalnych - dowiedziała się PAP w klubie parlamentarnym Ruchu. Reprezentantem Nowoczesnej będzie Adam Szłapka.

Kukiz kandydatem do speckomisji. Z Nowoczesnej kandyduje Szłapka
Źródło zdjęć: © PAP | Leszek Szymański

17.11.2015 | aktual.: 17.11.2015 14:02

O tym, że Kukiz będzie kandydatem klubu Kukiz'15 do speckomisji poinformował rzecznik klubu Jakub Kulesza.

Szłapka pełni funkcję sekretarza generalnego partii Nowoczesna. O jego kandydaturze PAP dowiedziała się w biurze prasowym partii.

Sejm ustalił w poniedziałek, że w sejmowej komisji ds. służb specjalnych pracować będzie siedmiu posłów. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP w poniedziałek wynika, że szefem speckomisji zostanie prawdopodobnie Marek Opioła (PiS).

Według poniedziałkowych nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł bliskich klubowi PiS, do speckomisji, oprócz Opioły, wejdą: Beata Mazurek, która również pracowała w speckomisji w poprzedniej kadencji, wiceszef klubu Marek Suski oraz nowy poseł, b. warszawski radny i lider warszawskiego Forum Młodych PiS, Jarosław Krajewski. PiS w komisji będzie miało większość.

Kandydatem PO do speckomisji będzie Marek Biernacki, b. koordynator ds. służb specjalnych - wynika z nieoficjalnych informacji PAP z klubu PO.

Decyzja Sejmu ustalająca, że w speckomisji zasiądzie siedmioro posłów oznacza, że nie będzie w niej miejsca dla reprezentanta PSL.

W poprzedniej kadencji komisja liczyła dziewięć osób i obowiązywała rotacja przewodniczących - po półrocznym sprawowaniu funkcji przez posła opozycji przewodził jej przedstawiciel ówczesnej koalicji. Szef sejmowej speckomisji ma prawo udziału w posiedzeniach rządowego kolegium ds. służb specjalnych, które omawia najważniejsze w państwie sprawy dotyczące służb. W obecnej kadencji nie będzie rotacyjnego przewodnictwa komisji - to kolejna zmiana wprowadzona do Regulaminu Sejmu w ubiegły piątek.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (268)