Trwa ładowanie...
17-11-2015 13:25

Kukiz kandydatem do speckomisji. Z Nowoczesnej kandyduje Szłapka

Paweł Kukiz będzie reprezentował swoje ugrupowanie w sejmowej komisji ds. służb specjalnych - dowiedziała się PAP w klubie parlamentarnym Ruchu. Reprezentantem Nowoczesnej będzie Adam Szłapka.

Kukiz kandydatem do speckomisji. Z Nowoczesnej kandyduje SzłapkaŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dwqegda

O tym, że Kukiz będzie kandydatem klubu Kukiz'15 do speckomisji poinformował rzecznik klubu Jakub Kulesza.

Szłapka pełni funkcję sekretarza generalnego partii Nowoczesna. O jego kandydaturze PAP dowiedziała się w biurze prasowym partii.

Sejm ustalił w poniedziałek, że w sejmowej komisji ds. służb specjalnych pracować będzie siedmiu posłów. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP w poniedziałek wynika, że szefem speckomisji zostanie prawdopodobnie Marek Opioła (PiS).

dwqegda

Według poniedziałkowych nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł bliskich klubowi PiS, do speckomisji, oprócz Opioły, wejdą: Beata Mazurek, która również pracowała w speckomisji w poprzedniej kadencji, wiceszef klubu Marek Suski oraz nowy poseł, b. warszawski radny i lider warszawskiego Forum Młodych PiS, Jarosław Krajewski. PiS w komisji będzie miało większość.

Kandydatem PO do speckomisji będzie Marek Biernacki, b. koordynator ds. służb specjalnych - wynika z nieoficjalnych informacji PAP z klubu PO.

Decyzja Sejmu ustalająca, że w speckomisji zasiądzie siedmioro posłów oznacza, że nie będzie w niej miejsca dla reprezentanta PSL.

W poprzedniej kadencji komisja liczyła dziewięć osób i obowiązywała rotacja przewodniczących - po półrocznym sprawowaniu funkcji przez posła opozycji przewodził jej przedstawiciel ówczesnej koalicji. Szef sejmowej speckomisji ma prawo udziału w posiedzeniach rządowego kolegium ds. służb specjalnych, które omawia najważniejsze w państwie sprawy dotyczące służb. W obecnej kadencji nie będzie rotacyjnego przewodnictwa komisji - to kolejna zmiana wprowadzona do Regulaminu Sejmu w ubiegły piątek.

dwqegda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwqegda
Więcej tematów