Trwa ładowanie...
d38uwm6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Księża wyjęci spod ochrony

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota umorzyła dochodzenie w sprawie wpisów w internecie, których autorzy grożą księżom śmiercią, alarmuje "Nasz Dziennik". To już drugie umorzenie prokuratury w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księża wyjęci spod ochrony
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d38uwm6

Rzecz dotyczy znieważenia dyrektora Radia Maryja i innych duchownych przez ponad 40 internautów na stronach internetowych "Gazety Wyborczej" w grudniu 2012 r. Ich wpisy ukazały się pod artykułem "O. Tadeusz Rydzyk podejrzewa KRRiT o ustawienie konkursu o miejsce na multipleksie".

Chodzi zwłaszcza o cytat "Jestem zwolennikiem klerykalizmu warstwowego: warstwa kleru, warstwa ziemi, warstwa kleru, warstwa ziemi, i tak ad infinitum".

W uzasadnieniu umorzenia dochodzenia prokurator Agnieszka Bachryj z prokuratury na Ochocie stwierdziła, że znieważenie o. Rydzyka za pomocą tego rodzaju komentarzy "nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego, ściganego z oskarżenia publicznego".

d38uwm6

Innego zdania jest Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. - To wyraźne namawianie do zabijania księży, ocenia. Komitet odwołał się w tej sprawie do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk, ocenia decyzję prokuratury jako przykład dwoistości standardów prawnych i etycznych, które panują w naszym kraju. - Kiedy ktoś grozi Kościołowi, nawet jeśli są to groźby tak poważne, bo dotyczące śmierci osób duchownych, organa ścigania udają, że nic się nie stało - konkluduje.

d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów