Trwa ładowanie...
d4n5r4x

Kryzys uchodźczy. Londyn i Paryż apelują do UE

Londyn i Paryż zapowiedziały wzmocnienie zabezpieczeń tunelu pod Kanałem La Manche, by bronić go przed inwazją nielegalnych imigrantów. Od dwóch tygodni co noc atakują oni wlot do tunelu, aby dostać się do zmierzających do Aglii ciężarówek i przewożących je pod Kanałem pociągów.

Share
d4n5r4x

Ministrowie spraw wewnętrznych Francji i Wielkiej Brytanii opublikowali wspólny artykuł w niedzielnej gazecie "Sunday Telegraph". Podkreślają w nim, że sytuacja w Calais to pochodna problemów Włoch, Grecji i innych państw z napływem wielkich rzesz nielegalnych imigrantów. Wymaga to wspólnego podejścia do przyczyn tego masowego zjawiska - twierdzą ministrowie Theresa May i Bernard Cazeneuve. Przybyszom trzeba uświadomić, że - jak piszą - "nasze ulice nie są pokryte złotem". Te apele nie przekonują jednak wszystkich Europejczyków. Szwedzki minister sprawiedliwości i imigracji Morgan Johansson powiedział BBC, że "starania o azyl to jedno z praw człowieka, to nie jest nielegalne i Europa powinna rozwiązać to w bardziej cywilizowany sposób". Wielka Brytania - dodał - mogłaby zrobić o wiele więcej, ale i Francja - jego zdaniem - nie bierze na siebie takiej odpowiedzialności, jak powinna.

Brytyjski premier David Cameron zapowiedział tymczasem wysłanie do Calais na pomoc dyrekcji Eurotunelu dużej grupy ochroniarzy, dodatkowych kamer telewizji przemysłowej, reflektorów i noktowizorów wykrywających promieniowanie cieplne.

d4n5r4x

Zobacz również: Dwa tysiące uchodźców? "To wstępna deklaracja"

d4n5r4x

Podziel się opinią

Share
d4n5r4x
d4n5r4x
Więcej tematów