Trwa ładowanie...

Kraśnik. Klub "Tęcza" może zmienić nazwę. "Wyrwać grzech z korzeniami"

Kraśnik nie przestaje wzbudzać zainteresowania w całej Polsce. Wraca sprawa nazwy klubu sportowego w mieście, które zasłynęło z kontrowersyjnej uchwały ws. LGBT. Część mieszkańców nie chce nazwy LKS "Tęcza".

Kraśnik. Klub "Tęcza" może zmienić nazwę. "Wyrwać grzech z korzeniami"Kraśnik. Klub "Tęcza" może zmienić nazwę. "Wyrwać grzech z korzeniami"
d3jc2ui
d3jc2ui

Po raz pierwszy o nazwie Ludowego Klubu Sportowego "Tęcza" Kraśnik zrobiło się głośno tuż po tym, jak radni z tego miasta zdecydowali o podtrzymaniu kontrowersyjnej uchwały ws. LGBT. W mediach społecznościowych krążyły nawet memy, bo o skojarzenie nazwy - ale też logo - piłkarskiego klubu z symbolem działań na rzecz mniejszości seksualnych w tym przypadku nie było trudno.

Teraz sprawa nazwy LKS "Tęcza" wraca - informuje Polsat News, wyjaśniając, że chodzi o petycję, która trafiła do radnych z Kraśnika.

Grupa mieszkańców domaga się interwencji i stosownej uchwały.

Zobacz też: Mówią, że Kraśnik to zaścianek Europy. Takiego kryzysu w mieście jeszcze nie było

"Tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli" - piszą autorzy wniosku o delegalizację działalności lub o zmianę nazwy klubu z Kraśnika.

d3jc2ui

"Stoicie Państwo jak skała na straży wartości tradycyjnych, Polskich i konserwatywnych. Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT" - stwierdzono w petycji (pisownia oryginalna - przyp. red.)

Kraśnik. "Działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami"

Zwolennicy zmiany nazwy piłkarskiego klubu przypominają też inną uchwałę kraśnickich radnych i chwalą ich za "wyraźny sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologiom WiFi oraz 5G".

Apelują o to, aby "działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami". Wskazują również na konieczność obrony przed "moralną degrengoladę zgniłego Zachodu" i "kulturowym marksizmem".

Kraśnik. Klub "Tęcza" może zmienić nazwę. Petycja u radnych

Przewodnicząca Rady Miasta w Kraśniku dokument ws. LKS "Tęcza" przyjęła, a o tym, czy wniosek będzie rozpatrywany, rajcy zdecydują na najbliższej sesji.

d3jc2ui

Przedstawiciele klubu sportowego petycji nie komentują. Kilka tygodni temu w oświadczeniu prosili, aby LKS "Tęcza" kojarzyć wyłącznie ze sportem.

Klub z Kraśnika ma ponad 50-letnią historię, ale pochodzenie nazwy nie jest jasne. Jak wyjaśnia Polsat News, może być ona związana z rodem Tęczyńskich, do którego w XV w. należał Kraśnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3jc2ui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jc2ui
Więcej tematów