Trwa ładowanie...

Kraśnik, LGBT i szkolne Wi-Fi. Jerzy Owsiak wspomina wydarzenia sprzed 29 lat

Radni z Kraśnika nie tylko utrzymali w mocy uchwałę ws. ideologii LGBT, ale także zagłosowali za rozpatrzeniem zakazu telefonii komórkowej w technologii 5G. Ostatnie decyzje samorządowców z Lubelszczyzny skomentował w mediach społecznościowych szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Share
Kraśnik, LGBT i szkolne Wi-Fi. Jerzy Owsiak o wydarzeniach sprzed 29 lat
Kraśnik, LGBT i szkolne Wi-Fi. Jerzy Owsiak o wydarzeniach sprzed 29 latŹródło: Getty Images, Fot: Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto
dlqnxhp

Samorządowcy z Kraśnika zdecydowali we wtorek, że miasto pozostanie jedną ze "stref wolnych od ideologii LGBT". Na tej samej sesji uznali również, że trzeba sprawdzić zasadność wprowadzenia zakazu telefonii komórkowej w technologii 5G, szczególnie w sieciach Wi-Fi w szkołach. Obie decyzje radnych z Kraśnika wywołały fale komentarzy, w tym szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

"Co się stało przez te 29 lat, że miasto, które dało się porwać i było przykładem wspaniałej solidarności, pomocy, otwartości na innych ludzi, stało się miastem, które ustawowo wprowadziło 'strefę wolną od LGBT', a dzisiaj zastanawia się nad szkodliwością pola telefonicznego na zdrowie, życie, a na końcu kwaśność mleka?" - pyta Owsiak we wpisie w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: nie zapomina i nie wybacza

Szef WOŚP zauważa, że "Kraśnik 29 lat temu potrafił stanąć w pierwszym szeregu w dobrej sprawie" i dziękuje za ówczesne zaangażowanie w działania Orkiestry. Owsiak przypomina, że podczas transmisji telewizyjnej padła wtedy nazwa miasta.

dlqnxhp

"Z dumą wyemitowaliśmy listę miast, miasteczek, które włączyły się do naszej akcji. Sto kilkadziesiąt pozycji. Wśród nich Kraśnik" - wspomina finał WOŚP sprzed 29 lat Jerzy Owsiak.

"Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika"

Tymczasem środowiska LGBT i osoby je wspierające organizują w sieci protest przeciwko decyzji samorządowców z Lubelszczyzny pod hasłem "Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika".

Przypomnijmy, że przez uchwałę ws. "strefy wolnej od LGBT" Kraśnik utracił szansę na zdobycie od 3 do nawet 10 milionów euro z tytułu Funduszy Norweskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlqnxhp

Podziel się opinią

Share
dlqnxhp
dlqnxhp
Więcej tematów