Trwa ładowanie...
d123q6d

Koronawirus w Polsce. Niepokojące doniesienia pojawiają się w Krakowie

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Niepokojące doniesienia pojawiają się w Krakowie. Z powodu zakażeń całkowicie wstrzymano przyjęcia w kilku szpitalach w mieście. Część personelu została skierowana na kwarantannę.
Share
Koronawirus w szpitalach w Krakowie
Koronawirus w szpitalach w KrakowieŹródło: East News
d123q6d

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o nowych osobach z COVID-19 i śmierci kolejnych chorych. Tylko w środę przybyło 640 zachorowań i 18 zgonów.

Jak informuje RMF FM, coraz więcej osób z koronawirusem jest w szpitalach w Krakowie. Zakażenie u 9 osób stwierdzono w szpitalu imienia Józefa Dietla przy ulicy Skarbowej. To zarówno pracownicy, jak i pacjenci placówki. Szpital zamknął Izbę Przyjęć. Robione są testy na COVID-19.

Podobnie jest jeszcze w Krakowskim Centrum Rehabilitacji przy ulicy Modrzewiowej. Tam koronawirusa miało dwóch pracowników placówki. COVID-19 zdiagnozowano jeszcze w szpitalu imienia św. Rafała oraz w szpitalu im. Narutowicza. W tym ostatnim kilka osób trafiło na kwarantannę, ale szpital pracuje normalnie.

d123q6d

Koronawirus w Polsce. Drastyczny wzrost zachorowań

Ministerstwo Zdrowia w środowym komunikacie poinformowało o 640 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zakażone zostały osoby z województw: śląskiego (152), wielkopolskiego (97), małopolskiego (90), mazowieckiego (86), łódzkiego (37), podkarpackiego (32), lubelskiego (25), dolnośląskiego (22), opolskiego (21), pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (17), lubuskiego (13), warmińsko-mazurskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (5) i świętokrzyskiego (3).

Resort poinformował również o śmierci 18 chorych. Łącznie zakażonych zostało 48 789 osób, a 1 756 zmarło.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d123q6d

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d123q6d

Podziel się opinią

Share
d123q6d
d123q6d
Więcej tematów