Trwa ładowanie...
d1iwou2

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane

Bilans zakażeń koronawirusem w Polsce ciągle rośnie. Ostatnio najwięcej infekcji odnotowuje się na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało najnowsze dane dotyczące zakażeń i zgonów związanych z COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane (Agencja FORUM)
d1iwou2

Mamy 195 nowych przypadków zakażenia - poinformowało na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Niestety, 5 osób zmarło.

Nowe przypadki zakażenia stwierdzono w województwach : śląskim (150), dolnośląskim (15), małopolskim (13), warmińsko-mazurskim (5), wielkopolskim (5), zachodniopomorskim (5) i podlaskim (2).

Pięć osób, które zachorowały na COVID-19 zmarło. To 68-letni mężczyzna ze Zgierza, 90-letnia kobieta z Ozimka, 87-letnia kobieta ze Starachowic, 86-letni mężczyzna z Tych, 58-letnia kobieta z Kobiernic. Jak informuje resort "wszystkie osoby miały choroby współistniejące".

d1iwou2

Łącznie od początku epidemii w Polsce potwierdzono zakażenie u 19 080 osób. 941 chorych zmarło.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 2 tys. 490 osób. Kwarantanną objętych jest 76 tys. 645 osób, nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - 18 tys. 831 osób. Z COVID-19 wyzdrowiało już 7 tys. 903 pacjentów

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d1iwou2

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

12 maja odnotowano w Polsce 556 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju (poprzedni padł 19 kwietnia odnotowano wówczas 545 nowych przypadków).

d1iwou2

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

Koronawirus na świecie. Najwięcej zakażonych w USA

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już prawie 4,8 mln zakażeń. Zmarło ponad 318 tys. osób.

d1iwou2

Obecnie najwięcej przypadków zakażeń jest w USA - jak wynika z danych Johns Hopkins University & Medicine - już ponad 1,5 mln osób, zmarło ponad 90 tys.

Także w Europie epidemia dała się dotkliwie we znaki. Ponad 247 tys. zakażonych jest w Wielkiej Brytanii, w Hiszpanii zakaziło się ponad 231 tys. osób, we Włoszech - ponad 225 tys., we Francji - ponad 180 tys., w Niemczech - ponad 176 tys.

Ponad 290 tys. zakażonych odnotowano już w Rosji.

Błyskawicznie rośnie też liczba zakażonych w Brazylii - sięgnęła już ponad 255 tysięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1iwou2

Podziel się opinią

Share

d1iwou2

d1iwou2
Więcej tematów