Trwa ładowanie...
d22xzgy

Kontrowersyjna wypowiedź szefa podlaskiej policji. Komendant Główny reaguje

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk zlecił wszczęcie postępowania wyjaśniającego ws. Daniela Kołnierowicza. Szef podlaskiej policji zachęcał w wywiadzie radiowym do pisania anonimów na posłankę PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Szymczyk polecił wszcząć postępowanie wyjaśniające ws. Daniela Kołnierowicza
Jarosław Szymczyk polecił wszcząć postępowanie wyjaśniające ws. Daniela Kołnierowicza (Forum, Fot: Anatol Chomicz)
d22xzgy

Funkcjonariusze z Podlasia poskarżyli się w liście do Bożeny Kamińskiej z PO na traktowanie przez przełożonych, namaszczonych rzekomo przez wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Do sprawy na antenie suwalskiego "Radia 5" odniósł się Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku. Zaproponował konkurs na "najlepszy anonim o posłance Kamińskiej". W czwartek poseł Paweł Olszewski z PO zwrócił cię z interwencją do Komendanta Głównego Policji.

W piątek Jarosław Szymczyk zareagował i zlecił wszcząć postępowanie wyjaśniające ws. wypowiedzi szefa podlaskiej policji - informuje rmf24.pl. Daniel Kołnierowicz miał złamać przepisy ustawy o policji, konkretnie zasad etyki oraz naruszenia apolityczności. Jeśli potwierdzą się podejrzenia wtedy w stosunku do Komendanta Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

d22xzgy

Kontrola, którą zlecił Komendant Główny Policji nie potwierdziła, by w suwalskiej komendzie miały miejsce wydarzenia uprawniające do zawiadomienia prokuratury. Szefowie policji w Suwałkach mieli ze zbytnią nadgorliwością realizować niektóre działania. Partyjni koledzy Kamińskiej uważają, że Kołnierowicz próbował nastraszyć posłankę PO i po tych słowach powinien zostać zdymisjonowany.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22xzgy

Podziel się opinią

Share

d22xzgy

d22xzgy
Więcej tematów