Trwa ładowanie...

Szef podlaskiej policji chce odegrać się na posłance PO. Nawołuje do pisania anonimów

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz w radiowym wywiadzie skomentował skargi policjantów ujawnione przez posłankę PO Bożenę Kamińską. Zaproponował też zorganizowanie konkursu na anonimowe listy o parlamentarzystce.

Szef podlaskiej policji chce odegrać się na posłance PO. Nawołuje do pisania anonimówŹródło: PAP, fot: Artur Reszko
d2tdhbx
d2tdhbx

Podlascy mundurowi w liście do posłanki skarżyli się na traktowanie przez przełożonych, namaszczonych rzekomo przez wiceministra Jarosława Zielińskiego. Funkcjonariusze mieli mu m.in. towarzyszyć na uroczystościach, udając SOP, a nawet pilnować posesji wiceszefa MSWiA..

Kontrola zlecona przez Komendanta Głównego Policji nie potwierdziła, by w suwalskiej komedzie działo się coś, za co można byłoby wszcząć postępowania dyscyplinarne czy zawiadamiać prokuraturę. Szefowie suwalskiej policji mogli za to ze zbytnią gorliwością realizować niektóre działania.

- Zarówno podlaska policja, jak i mój przełożony pan minister Zieliński znaleźliśmy się w nieuzasadnionym ogniu krytyki, nagonce medialnej - skomentował w suwalskim "Radiu 5" Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.

Konkurs na najlepszy anonim

Nadinspektor stwierdził, że posłanka PO Bożena Kamińska, która zajmuje się anonimowymi donosami od podlaskich policjantów rozsyła do mediów, wrażliwe dane, w tym dane osobowe policjantów. - Jest pytanie, czy to tak powinno być, czy nie? - mówił, zwracając się do słuchających audycji policjantów. Kołnierewicz zaproponował też zorganizowanie konkursu na "najlepszy anonim o pani Kamińskiej". - O majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej. Proszę bardzo - precyzował policjant.

Zobacz także: Nikt tak nie zbeształ Jarosława Zielińskiego. Michał Kamiński: jest niebywale śmieszny

Partyjni koledzy posłanki uważają, że Kołnierowicz próbuje zastraszyć posłankę Kamińską. "Po tych słowach (...)powinien zostać natychmiast zdymisjonowany!" - skomentował na Twitterze poseł PO Robert Tyszkiewicz. Sama Kamińska nie odniosła się do wypowiedzi komendanta. Milczy też Komenda Główna Policji, którą o stanowisko ws. słów nadinspektora Daniela Kołnierowicza poprosiła gazeta.pl.

- Wypowiedź komendanta wojewódzkiego nie była z nami konsultowana - skomentował rzecznik insp. Mariusz Ciarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów