Trwa ładowanie...

Kontrowersyjna grafika Muzeum II WŚ. "To nie fejk"

Burza w związku z ilustracją zamieszczoną przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Facebooku. Dyrekcja placówki, utworzonej z inicjatywy Donalda Tuska, a przejętej po wyborach przez PiS, oskarżana jest o granie na nacjonalistycznych nastrojach.
Share
Z nadania PiS Muzeum II Wojny Światowej kieruje Karol Nawrocki
Z nadania PiS Muzeum II Wojny Światowej kieruje Karol NawrockiŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d3t9be7

"Polacy w większości deklarują dumę ze swojej przynależności narodowej. Wysokie poczucie dumy narodowej jest w Polsce zjawiskiem coraz bardziej powszechnym" - napisano we wpisie na profilu muzeum na portalu społecznościowym.

Do tekstu dołączono - utrzymaną w propagandowym stylu socrealizmu - grafikę z hasłem: "Świat byłby lepszy, gdyby ludzie z innych krajów byli bardziej podobni do Polaków". Autor ilustracji przytoczył też wyniki sondażu CBOS, w który z takim stwierdzeniem zgodziło się 51 proc. ankietowanych.

"Ale macie plakat. Sendlerowa, która ratowała Żydów i antysemita Kolbe. Jesteście dialektycznie genialni"; "Takie fajne muzeum, a takie farmazony pisze. Nie wiem czy chce mi się do was znowu wybrać. Szkoda"; "Co za nachalnie prostacka propaganda. Pod przewodem pana Nawrockiego przekraczacie już nawet granice własnej śmieszności" - to opinie internautów, które można przeczytać pod wpisem Muzeum II WŚ.

d3t9be7

Grafikę placówki skomentowała też pomorska posłanka PO Agnieszka Pomaska. "To nie fejk tylko najnowsza produkcja Muzeum II WŚ. Ciekawe, czy na wystawie przetłumaczą to drugie zdanie na angielski" - napisała na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Przezorny PiS. Bartosz Kownacki tłumaczy zamknięcie Sejmu

d3t9be7

Podziel się opinią

Share
d3t9be7
d3t9be7
Więcej tematów