Trwa ładowanie...

Koniec z zaśmiecaniem Krakowa. Sprawdź, gdzie bezpłatnie pozbędziesz się odpadów

Czas wiosennych porządków zbliża się nieubłaganie, a wraz z wielkimi zmianami w naszych domach, miasto bombardowane jest jeszcze większą ilością odpadów. Do tej pory dziesiątki ton gruzu, sprzętu AGD czy RTV lądowało "na ulicy" lub na dzikich wysypiskach. Ale jest miejsce, gdzie mieszkańcy Krakowa mogą legalnie i bezpłatnie dostarczyć niepotrzebne rzeczy - to lamusownia.
Share
Koniec z zaśmiecaniem Krakowa. Sprawdź, gdzie bezpłatnie pozbędziesz się odpadów
Źródło: MPO Kraków
d3zc8fl

- Lamusownia to miejsce, gdzie można oddać surowce wtórne, które nie mieszczą się w "dzwonach", elektroodpady czy meble - mówi Wirtualnej Polsce Piotr Odorczuk, rzecznik prasowy krakowskiego MPO. - Również kierowcy, którzy chcą się pozbyć niepotrzebnych już opon, mają taką możliwość. Przyjmowane są opony i opony z kołami do 17 cali - dodaje.

Proces oddawania odpadów jest wyjątkowo łatwy i w pełni legalny, w przeciwieństwie do porzucania śmieci w lasach czy skwerach.

- Przy wjeździe należy zgłosić się do portierni, aby dokonać rejestracji w komputerowym systemie ewidencji. Przedsiębiorca musi posiadać przy sobie pieczątkę firmową w celu potwierdzenia przekazania odpadu w Karcie Przekazania Odpadu. Na rampę wjeżdżamy, jeżeli przywiezione odpady to: wykładziny/dywany, metale, szkło, tworzywa sztuczne (w tym styropian), papier i tektura, gruz, opony, drewno. Odpady zużytego sprzętu oraz meble zbierane są w kontenerach na placu za portiernią, a odpady niebezpieczne (resztki farb, smarów, oleje, środki ochrony roślin, świetlówki, akumulatory, termometry rtęciowe itd.) - na parterze budynku za zjazdem z rampy. Przekazując substancję niebezpieczną należy posiadać kartę charakterystyki tej substancji - dodaje przedstawiciel MPO.

Odpady możemy oddać na Baryczy lub na Nowohuckiej 1 od poniedziałku do piątku - w godzinach 10.00 - 18.00 oraz w soboty - od 7.30 do 15.30.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3zc8fl

Podziel się opinią

Share
d3zc8fl
d3zc8fl
Więcej tematów