Trwa ładowanie...

Koniec awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Rafał Trzaskowski dziękuje rządowi

- Dziękuję rządowi i Michałowi Dworczykowi za pomoc w opanowaniu awarii - mówił Rafał Trzaskowski. Władze Warszawy podsumowały wspólną pracę po awarii kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka".

Koniec awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Rafał Trzaskowski dziękuje rządowiŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d37tr4l
d37tr4l

We wtorek władze Warszawy i służby zaangażowane w naprawę usterek podsumowały działania w stołecznym ratuszu. Na krótkim spotkaniu sztabu kryzysowego prezydent Rafał Trzaskowski podziękował stronie rządowej za wsparcie.

– Osobiście [dziękuję - przyp. red.] ministrowi Michałowi Dworczykowi za pomoc w opanowaniu sytuacji. Dziękuję także przedsiębiorstwu Wody Polskie, wojsku, policji, wszystkim służbom a także Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji za współdziałanie i dotrzymanie terminów. To wsparcie było ważne dla ochrony środowiska oraz sprawnej naprawy – powiedział prezydent Warszawy.

Na wtorkowe posiedzenie do ratusza zaproszono przedstawicieli instytucji i jednostek zaangażowanych w usunięcie skutków awarii. Wszyscy byli zgodni w ocenie tego, że współpraca ułożyła się dobrze i wszyscy zadziałali sprawnie w obliczu sytuacji kryzysowej.

d37tr4l

Według informacji PAP, przed posiedzeniem sztabu kryzysowego Rafał Trzaskowski spotkał się z nowym wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem. Obaj politycy po rozmowie "w cztery oczy" udali się na spotkanie poświęcone działaniom w oczyszczalni "Czajka".

Przypomnijmy, że do awarii kolektora w stołecznym zakładzie oczyszczania ścieków doszło pod koniec sierpnia. Po tym, jak MPWiK rozpoczęło zrzut nieczystości do Wisły, premier podjął decyzję o budowie rurociągu zastępczego. W czasie gdy działał bypass, na zlecenie MPWiK naprawiano kolektor w układzie przesyłowym.

Na początku października miejska spółka oszacowała, że koszt naprawy może wynieść ok. 23 mln zł.

W nocy z 15 na 16 listopada przeprowadzono operację przełączenia nieczystości z tymczasowego rurociągów do naprawionych kolektorów.

d37tr4l

Od soboty, od około godz. 9.00, ścieki ponownie popłynęły rurami pod dnem Wisły. Przełączenie zakończył demontaż tymczasowej konstrukcji przesyłowej ułożonej na wojskowym moście pontonowym. Przeprawa została rozebrana pod koniec listopada.

"W tej chwili przesył ścieków z lewego brzegu Wisły do oczyszczalni Czajka odbywa się bez zakłóceń" - podaje warszawski ratusz.

Źródło: Urząd Miasta w Warszawie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie. Tomasz Grodzki mówi o "zaciętej walce"

d37tr4l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37tr4l
Więcej tematów