Trwa ładowanie...
dsqbt40

Komorowski o Dudzie: człowieku, łamiesz konstytucję

Na pewno nie włączę się w dyskusję na temat konstytucji organizowaną przez pana prezydenta Andrzeja Dudę - tak Bronisław Komorowski skomentował propozycję referendum w sprawie zmiany konstytucji, zgłoszoną w środę przez Andrzeja Dudę. - Trudno stanąć obok prezydenta, o którym się myśli „człowieku, tak wiele mówisz o konstytucji, a sam ją łamiesz” - dodał Komorowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komorowski o Dudzie: człowieku, łamiesz konstytucję
(PAP, Fot: Marcin Bielecki)
dsqbt40

W środę, podczas głównych uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Andrzej Duda ocenił, że nadszedł czas na debatę konstytucyjną nie tylko z udziałem elit i polityków. - Chcę, aby w sprawie konstytucji Rzeczypospolitej w 2018, w roku 100-lecia niepodległości, odbyło się referendum - zapowiedział Duda.

Do tych słów odniósł się w Porannej rozmowie w RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski.

dsqbt40

- Warto rozmawiać o wszystkimi, także o ustroju państwa, warto zawsze rozmawiać z prezydentem, ale pod warunkiem, że ma się do czynienia z prezydentem, który wypełnia swoje konstytucyjne obowiązki. Obowiązkiem prezydenta jest stać na straży konstytucji, a pan prezydent niestety sam tolerował, ale także niestety sam czynnie łamał obowiązującą konstytucję. Dla mnie wiarygodność pana prezydenta jeśli chodzi o stosunek do konstytucji jest mocno nadszarpnięta - powiedział Komorowski.

Zdaniem byłego prezydenta "opozycja nie powinna dać się użyć jako zasłona dymna dla bardzo złych działań pana prezydenta w obszarze konstytucji".

- Do każdego działania konieczna jest wiarygodność. To tak, jakby zaprosić kryminalistę do dyskusji nad kodeksem karnym. Obowiązkiem prezydenta jest uczenie szacunku do konstytucji, którą może lubić albo nie lubić - stwierdził Komorowski. - Odnoszę wrażenie, że nie chodzi tak naprawdę o konstytucję, tylko chodzi o zasłonięcie wrażenia, że pan prezydent nie wypełnił swojej roli strażnika konstytucji i że łamał ją przy okazji Trybunału Konstytucyjnego - dodał.

Źródło: WP, RMF FM

dsqbt40

Podziel się opinią

Share
dsqbt40
dsqbt40
Więcej tematów