Trwa ładowanie...
do709i7

Kolejny konflikt w rządzie? Znów chodzi o Macierewicza

Minister obrony narodowego Antoni Macierewicz chce przejąć od minister cyfryzacji cyberbezpieczeństwo. Anna Streżyńska nie chce się na to zgodzić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
macierewicz
macierewicz (East News, Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)
do709i7

Do Antoniego Macierewicza miały dotrzeć argumenty, że resort cyfryzacji nie poradzi sobie z cyberobroną państwa. Szef MON postanowił zatem przejąć kompetencje minister - informuje RMF FM. Streżyńska próbuje się bronić i szykuje nową strategię cyberbezpieczeństwa państwa.

Oficjalnie Ministerstwo Cyfryzacji przekonuje, że współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej układa się wyśmienicie. Nikt z resortu nie chce przyznać, że ma kłopoty z MON-em. Według informacji RMF FM, rzeczywistośc jest jednak inna. Streżyńska dalej chce się zajmować zarówno tworzeniem e-państwa, jak i dbaniem o bezpieczeństwo systemów informatycznych państwa.

To kolejny konflikt z Antonim Macierewiczem?

Ostatnio głośno było o jego relacjach z Andrzejem Dudą. Głos zabrał nawet Jarosław Kaczyński. "Mnie się bardzo ta sytuacja nie podoba" - powiedział Jarosław Kaczyński. Chodzi o prowadzony za pomocą listów spór między Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem. W wywiadzie dla PAP prezes PiS ustawia do szeregu, choć w bardzo delikatny sposób, obie strony.

do709i7

Przeczytaj więcej na ten temat: Jarosław Kaczyński włącza się w spór Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem

Źródło: RMF FM

do709i7

Podziel się opinią

Share
do709i7
do709i7