Trwa ładowanie...
d44skpt
IAR

Katolicy pomodlą się za prezydentów. Czy to bardziej zradykalizuje Kościół?

W całym kraju zostaną dziś odprawione msze za Andrzeja Dudę. W Warszawie w jednym z kościołów grupa wiernych zamówiła także mszę za Bronisława Komorowskiego. Kilka dni później w tym samym kościele ktoś poprosił o modlitwę za nowego prezydenta. Msza zostanie odprawiona godzinę wcześniej niż ta za Bronisława Komorowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katolicy pomodlą się za prezydentów. Czy to bardziej zradykalizuje Kościół?
(WP, Fot: Paweł Kozioł)
d44skpt

Dominikanin i były opozycjonista ojciec Maciej Zięba mówi, że w Kościele podobnie jak w całym społeczeństwie narasta agresja. - Dzieje się tak, bo Polska sukcesu nie ma wspólnego języka z Polską wykluczonych - dodaje ojciec Zięba.

Jego zdaniem ta agresja narasta też w środowiskach antykościelnych, które Kościołowi po prostu chcą dołożyć. - Wzrastanie jadowitości powoduje, że rośnie ryzyko utraty szacunku dla państwa i dla Kościoła - przestrzega dominikanin. Zakonnik krytykuje sprzymierzenie się Kościoła w Polsce z jedną opcją polityczną.

- Kościół nie może się wiązać z żadną partią, tymczasem w naszym kraju to jest fakt - mówi ojciec Maciej Zięba. Dominikanin przypomina, że stoi to w sprzeczności z zadaniem Kościoła, jakim jest przebaczanie i budowanie jedności wśród ludzi. Pozostali księża podkreślają jednak, że wcześniej modlono się też za obejmujących urząd prezydentów: Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego.

d44skpt

Uroczystej mszy po zaprzysiężeniu Andrzej Dudy w warszawskiej archikatedrze ma przewodniczyć kierujący Episkopatem Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. Kazanie wygłosi prymas Polski Wojciech Polak. W modlitwie będzie uczestniczył nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore (czyt. Miliore). Episkopat tłumaczy, że arcybiskupa Gądeckiego i prymasa zaprosił metropolita warszawski, a nuncjusza marszałek Sejmu.

Zobacz również: Andrzej Duda: jeśli nie złożę tych projektów w pierwszym roku urzędowania, ustąpię

d44skpt

Podziel się opinią

Share
d44skpt
d44skpt
Więcej tematów