Trwa ładowanie...
d2w4cup

"Jarosław Kaczyński tęskni za PRL-em". Bartłomiej Sienkiewicz o prezesie PiS

Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że Jarosław Kaczyński tęskni za PRL-em. W ten sposób kandydat KO skomentował zapowiedź prezesa PiS o utworzeniu kolejnego województwa. Były szef MSW ostrzegł też przed swoim następcą, Mariuszem Kamińskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartłomiej Sienkiewicz ostrzega przed szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim
Bartłomiej Sienkiewicz ostrzega przed szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d2w4cup

Wybory parlamentarne 2019 mogą oznaczać dla Bartłomieja Sienkiewicza powrót do Sejmu. Polityk jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej w Kielcach. Były szef MSW skomentował odebranie nadzoru nad policją Jarosławowi Zielińskiemu.

- To podobny manewr, co z ministrem Macierewiczem, który przed wyborami jest chowany przez PiS do szafy. Zieliński zniszczył i upokorzył policję. I nagle 30 dni przed wyborami odebrano mu nadzór nad policją - powiedział Sienkiewicz na antenie TVN24.

"Jarosław Kaczyński tęskni za PRL-em". Bartłomiej Sienkiewicz o prezesie PiS

d2w4cup

Były szef MSW stwierdził, że obecny szef resortu Mariusz Kamiński "ma w swoim ręku połowę państwa". - Administracja, służby specjalne, służby mundurowe i jeszcze kilka innych rzeczy. Żadna osoba w państwie tego nie udźwignie - ostrzegł.

Sienkiewicz skomentował zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego o utworzeniu kolejnego województwa. Prezes PiS powiedział w czwartek w Siedlcach, że trzeba wyłączyć Warszawę z Mazowsza. - To są takie tęsknoty za PRL-em, który zresztą wydaje się wyznaczać horyzont myślowy i polityczny Jarosława Kaczyńskiego - powiedział polityk.

Wybory parlamentarne 2019. "Cysterny wstydu" PiS w ogniu krytyki Sienkiewicza

"Cysterny wstydu" - nowy chwyt kampanijny PiS spotkał się z ostrą ripostą Sienkiewicza - W 2018 roku z budżetu wyparowało 18 miliardów z VAT-u. Według logiki rządu: ukradł je PiS. Od lat Polska jest zalewana śmieciami z zagranicy, nawet z Nigerii. I co, rząd współuczestniczy w tym procederze? - pytał retorycznie.

d2w4cup

Sienkiewicz skrytykował też PiS za pogłębiający się kryzys w służbie zdrowia i oświacie. - Rządzący dali pieniądze i uznali, że państwo może się zapadać. Pora najwyższa, żeby Polska przestała uważać, że jest jej bliżej do Moskwy niż do Zachodu - powiedział.

Czytaj też: Bartłomiej Sienkiewicz przed komisją ds. VAT: to ja sygnalizowałem problem
Jarosław Kaczyński: Mateusz Morawiecki pozostanie szefem rządu

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w4cup

Podziel się opinią

Share

d2w4cup

d2w4cup
Więcej tematów