Trwa ładowanie...

Janina Goss ponad prawem? Nadal zasiada w radzie nadzorczej dwóch spółek Skarbu Państwo

15 września w życie weszły przepisy, które zabraniają zasiadania w radzie nadzorczej więcej niż jednej spółki Skarbu Państwa. Ci, którzy pełnili takie funkcje w kilku spółkach, powinni więc z nich zrezygnować. Janina Goss, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego, tego nie zrobiła.

Janina Goss ponad prawem? Nadal zasiada w radzie nadzorczej dwóch spółek Skarbu PaństwoŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
dtsx061
dtsx061

Janina Goss od 2016 roku zasiada w radach nadzorczych dwóch spółek Skarbu Państwa - państwowego Banku Ochrony Środowiska i państwowej Polskiej Grupy Energetycznej - przypomina portal gazeta.pl. Po wejściu w życie znowelizowanej ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym powinna zrezygnować z jednej z nich. Miała na to czas do 15 września, czyli dnia, kiedy przepisy zaczęły obowiązywać.

Dziennikarz portalu gazeta.pl ustalił jednak, że przyjaciółka Kaczyńskiego nadal zasiada w obu radach nadzorczych - wbrew obowiązującym przepisom.

dtsx061

Co z tym fantem zamierza zrobić departament nadzoru właścicielskiemu w kancelarii premiera? Portal gazeta.pl zwrócił się w tej sprawie z pytaniem do KPRM. Odpowiedzi, do chwili publikacji materiału, nie uzyskał.

Zobacz także: Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński premierem? Poseł PiS zręcznie komentuje

76-letnia Goss uchodzi w PiS za jedną z osób najbliższych Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poza radami nadzorczymi PGE i BOŚ zasiada też w zarządzie spółki Srebrna. To właśnie od "pani Janeczki", która jest ponoć zapaloną zielarką, Jarosław Kaczyński pożyczył 200 tys. zł na opiekę i leczenie ciężko chorej matki. Jeszcze na początku tej kadencji Sejmu był jej winien 80 tys. zł.

Goss w latach 2009-10 była członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia, w latach 2006-09 członkiem rady nadzorczej TVP (była nawet jej przewodniczącą). Pracowała też w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, łódzkim samorządzie oraz zarządzie Społem WSS w Łodzi.

Źródło: gazeta.pl

dtsx061
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtsx061
Więcej tematów