Trwa ładowanie...
d2cyg8g

Hiszpańska policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o związek z IS

• W Algeciras aresztowano dwie osoby podejrzewane o związek z dżihadystami • Władze podejrzewają, że rekrutowały one bojowników dla IS • Zatrzymana para wraz z dzieckiem próbowała wyjechać do Maroka
Share
Hiszpańska policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o związek z IS
Źródło: AFP, Fot: PIERRE-PHILIPPE MARCOU
d2cyg8g

Hiszpańska policja zatrzymała w sobotę na płd. kraju dwie osoby podejrzewane o związek z Państwem Islamskim (IS). Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że do aresztowania doszło, gdy para wraz z dzieckiem próbowała wyjechać do Maroka.

Zatrzymani to Marokańczyk i Hiszpanka. Akcja policji odbyła się w mieście Algeciras w południowo-zachodniej Hiszpanii.

Zdaniem służb bezpieczeństwa para jest częścią grupy, która wspierała i rekrutowała bojowników dla IS. Wśród osób przez nich pozyskanych do współpracy są także zamachowcy samobójcy, którzy przeprowadzali ataki w Syrii - podkreślono w oświadczeniu resortu spraw wewnętrznych. Brat zatrzymanego mężczyzny niedawno zginął w samobójczym zamachu i dlatego zatrzymana para w pośpiechu próbowała uciec do Maroka - dodało ministerstwo nie zdradzając dalszych szczegółów.

W dokumencie podkreślono, że ich syn został oddany do opieki.

Hiszpańskie władze przeszukują ich mieszkanie w Granadzie i podkreślają, że śledztwo jest cały czas w toku. Tylko w tym roku w Hiszpanii zatrzymano 18 osób pod zarzutem współpracy z islamistycznymi bojownikami.

d2cyg8g

Podziel się opinią

Share
d2cyg8g
d2cyg8g
Więcej tematów