Trwa ładowanie...
d4fxxa0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hiszpańska policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o związek z IS

• W Algeciras aresztowano dwie osoby podejrzewane o związek z dżihadystami
• Władze podejrzewają, że rekrutowały one bojowników dla IS
• Zatrzymana para wraz z dzieckiem próbowała wyjechać do Maroka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpańska policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o związek z IS
(AFP, Fot: PIERRE-PHILIPPE MARCOU)
d4fxxa0

Hiszpańska policja zatrzymała w sobotę na płd. kraju dwie osoby podejrzewane o związek z Państwem Islamskim (IS). Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że do aresztowania doszło, gdy para wraz z dzieckiem próbowała wyjechać do Maroka.

Zatrzymani to Marokańczyk i Hiszpanka. Akcja policji odbyła się w mieście Algeciras w południowo-zachodniej Hiszpanii.

Zdaniem służb bezpieczeństwa para jest częścią grupy, która wspierała i rekrutowała bojowników dla IS. Wśród osób przez nich pozyskanych do współpracy są także zamachowcy samobójcy, którzy przeprowadzali ataki w Syrii - podkreślono w oświadczeniu resortu spraw wewnętrznych. Brat zatrzymanego mężczyzny niedawno zginął w samobójczym zamachu i dlatego zatrzymana para w pośpiechu próbowała uciec do Maroka - dodało ministerstwo nie zdradzając dalszych szczegółów.

d4fxxa0

W dokumencie podkreślono, że ich syn został oddany do opieki.

Hiszpańskie władze przeszukują ich mieszkanie w Granadzie i podkreślają, że śledztwo jest cały czas w toku. Tylko w tym roku w Hiszpanii zatrzymano 18 osób pod zarzutem współpracy z islamistycznymi bojownikami.

d4fxxa0

Podziel się opinią

Share

d4fxxa0

d4fxxa0
Więcej tematów