Trwa ładowanie...
henryk kowalczyk

Henryk Kowalczyk na wylocie? PO-KO chce odwołać ministra

Klub Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska wnioskuje o odwołanie ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Powód? - Ponosi odpowiedzialność za zagrożenie utratą miliardów złotych z funduszy europejskich na walkę o czyste powietrze i zdrowie Polaków - stwierdził Sławomir Neumann.

Share
Henryk Kowalczyk na wylocie? PO-KO chce odwołać ministra
Źródło: East News, Fot: Reporter
d2g90uf

Wniosek o wyrażenie Kowalczykowi wotum nieufności może zostać rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu. - Moglibyśmy tę dyskusję o ochronie środowiska, o ochronie klimatu, o walce ze smogiem, o zdrowiu Polaków, prowadzić nie tylko na konwencjach programowych, ale także w Sejmie, który jest najlepszym miejscem do tego typu dyskusji - powiedział szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

Z kolei posłanka Agnieszka Pomaska zwróciła uwagę na to, że "bardzo poważnie zagrożone są" unijne środki na walkę ze smogiem. Mowa o 35 mld euro na program "Czyste Powietrze" dot. walki ze smogiem.

d2g90uf

- Minister Kowalczyk od marca w tej sprawie nie zrobił absolutnie nic i jak dalej nic nie będzie robił, tych środków nie będzie - dodała Kowalczyk. Wskazała na to, że w ramach programu "Czyste Powietrze" w polskich domach powinno się wymienić ponad 4 mln pieców na węgiel. Dla porównania do tej pory rozpatrzono tylko 20 tys. wniosków w tej sprawie.

Zobacz także: Rzecznik prezydenta komentuje ostrą wymianę zdań pomiędzy liderami PO a Beatą Szydło

Henryk Kowalczyk do dymisji? Jest odpowiedź

#

- Z pokorą przyjmuję wniosek opozycji - powiedział sam zainteresowany. Henryk Kowalczyk jednocześnie podkreślił, że "jest zdziwiony, że na podstawie kłamliwych doniesień taki wniosek formułują". Dodał, że cieszy się, że będzie mógł pokazać dokonania resortu środowiska za ostatnie półtora roku.

d2g90uf

- Myślę, że będzie to znakomita okazja do dyskusji na forum sejmowym właśnie o tym, co dla środowiska dokonaliśmy przez ostatnie lata, ale też - nie ukrywam - będę starał się porównywać również dokonania obecnego rządu w dziedzinie ochrony środowiska z poprzednikami - powiedział Kowalczyk.

- Wszak dyskusja o programie Czyste Powietrze wzięła się stąd, że to właśnie za lata 2007-2015, a więc za rządów Platformy Obywatelskiej Komisja Europejska i Trybunał stwierdził naruszenie norm czystości powietrza i to myśmy ten program wdrożyli. A więc bardzo chętnie taką dyskusję na forum parlamentu przeprowadzimy - dodał minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g90uf

Podziel się opinią

Share
d2g90uf
d2g90uf
Więcej tematów