Trwa ładowanie...

Haniebna teoria Rosji. Mówi o "polsko-niemieckiej zmowie" podczas II wojny światowej

Trwa ofensywa historyczna Rosji. Jak podaje "Moskowskij Komsomolec", tamtejsi historycy w niemieckich archiwach odnaleźli dowody na zmowę polsko-niemiecką podczas II wojny światowej. Oskarżają również AK o mordowanie Żydów i Ukraińców.

Share
Haniebna teoria Rosji. Mówi o "polsko-niemieckiej zmowie" podczas II wojny światowejŹródło: East News
dxmrceu

Według rewelacji rosyjskich mediów, sprzymierzone siły polsko-niemieckie planowały atak na Związek Radziecki. Na mocy rzekomego "układu" Polska mogła liczyć na "rozwiązanie sprawy ukraińskiej" zgodnie z jej interesami. Podobne kłamstwa kolportował rosyjski resort obrony.

Rosyjskie ministerstwo obrony narodowej odtajniło dokumenty dotyczące między innymi wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy 17 stycznia 1945 roku. Na mocy tych "dowodów" Rosja oskarżyła Armię Krajową o mordowanie pozostałych w Warszawie Żydów i Ukraińców. AK-owcy mieli prowadzić także antysowiecką akcję propagandową i przeprowadzić obławę na jeńców sowieckich, którzy zdołali się wyrwać z rąk Niemców.

dxmrceu

Jak informuje RMF FM, w centrum Moskwy rosyjskie władze zorganizowały propagandową wystawę poświęconą uratowaniu Żydów przez Armię Czerwoną w czasie II wojny światowej. Na jednej z tablic autorzy przypominają matkę przyszłego premiera Izraela Menahema Begina, pochodzącego z Polski. Nie ma jednak adnotacji o tym, że Begin został przez władze sowieckie zesłany do łagru na Syberii.

Można się spodziewać, że to dopiero początek rosyjskiej ofensywy historycznej. Kilka dni temu prezydent Władimir Putin zapowiadał bowiem, że przy pomocy stosownych dokumentów zamierza "zamknąć brudne usta" wszystkim tym, którzy próbują "przeinaczyć historię". - Zamkniemy je prawdziwą, gruntowną informacją - deklaruje.

Źródło: RMF FM

Zobacz też: Scysja w Parlamencie Europejskim. Politycy nie są zażenowani

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxmrceu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxmrceu
Więcej tematów