Trwa ładowanie...
d16jqyx

Mateusz Morawiecki nie odpuszcza Rosji. "Brednie"

"A wydawało mi się, że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki. Premier znów wystąpił przeciwko bulwersującym próbom przeinaczania historii przez Rosję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny angażuje się w spór historyczny
Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny angażuje się w spór historyczny (PAP/EPA, Fot: MARTIN DIVISEK)
d16jqyx

"Kolejne 'rewelacje historyczne' w wydaniu rosyjskim. Tym razem odziały Armii Krajowej miały mordować Żydów i Ukraińców podczas II wojny światowej" - napisał w piątek późnym wieczorem na Facebooku Mateusz Morawiecki.

Premier w swoim wpisie zastanawia się nad tym, ile "bredni" tego typu może jeszcze zostać "spreparowanych". I wytyka ich autorstwo tym, którzy "przez kilkadziesiąt lat zbrodnię w Katyniu przypisywali Niemcom, nie przyznawali się do tajnych układów z Hitlerem w sierpniu 1939 roku, w wyniku którego dokonano rozbioru Polski, czy wywołania głodu na Ukrainie na początku lat trzydziestych (...)".

d16jqyx

Dalej Morawiecki przywołuje postać pisarza George'a Orwella. "Czyżby jednak był jego wielki comeback made in Russia?" - pyta.

Zobacz też: Robert Biedroń adoptuje Pierwszą Damę. Szef sztabu kandydata tłumaczy niecodzienny pomysł

W piątek Rosja poinformowała o publikacji utajnionych dokumentów, z których ma wynikać, że "oddziały Armii Krajowej unicestwiły Ukraińców i Żydów w mieście". Zaznaczono, że to element "działalności resortu obrony mającej na celu ochronę i obronę prawdy historycznej, przeciwdziałanie fałszowaniu historii, próbom rewizji rezultatów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i II wojny światowej".

d16jqyx

Podczas jednej ze swoich konferencji w grudniu Władimir Putin zasugerował, żePolska jest współwinna wybuchu II wojny światowej. Twierdził też, że stawianie w jednym szeregu ZSRR i Niemiec hitlerowskich jest "szczytem cynizmu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16jqyx

Podziel się opinią

Share

d16jqyx

d16jqyx
Więcej tematów