Trwa ładowanie...
d1zgxz8

Grudziądz. Wyciek amoniaku w chłodni na obrzeżach miasta

Poważna akcja na ul. Waryńskiego w Grudziądzu. Z chłodni "Eldom" wyciekł amoniak. Na miejsce wezwano 13 zastępów straży pożarnej. Ulica Waryńskiego jest zablokowana na odcinku od trasy średnicowej do skrzyżowania z ul. Łyskowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grudziądz. W chłodni "Eldom" wyciekł amoniak
Grudziądz. W chłodni "Eldom" wyciekł amoniak (East News, Fot: Marcin Jurkiewicz/East News)
d1zgxz8

Straż pożarna otrzymała sygnał o niebezpiecznym zdarzeniu przed 12.30. Natychmiast wysłano liczne siły i środki z dwóch grudziądzkich jednostek straży, a także m.in. z Bydgoszczy.

- Zostały zamknięte wszystkie zawory, nadal był jednak niewielki wyciek, najprawdopodobniej spowodowany nieszczelnością jednego z zaworów. Po zlokalizowaniu wycieku zostanie założona opaska uszczelniająca - przekazał portalowi "grudziadz.naszemiasto.pl" st. kpt. Arkadiusz Piętak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

d1zgxz8

Konieczna była ewakuacja 60 pracowników zatrudnionych w chłodni oraz sąsiadującą z nią hurtownią. Na szczęście nie ma żadnych osób poszkodowanych.

- Stężenie mieszaniny amoniaku z powietrzem wynosiło około 20 ppm - dodał Arkadiusz Piętak. Stężenie nie jest groźne dla zdrowia i życia, jednak służby zalecają mieszkańcom sąsiadujących z chłodnią zamknięcie okien i nie wychodzenie z domu.

Na miejscu pracuje w sumie 13 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z Bydgoszczy. Jest także policja, żandarmeria wojskowa i naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego urzędu miejskiego w Grudziądzu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: grudziadz.naszemiasto.pl

d1zgxz8

Podziel się opinią

Share

d1zgxz8

d1zgxz8
Więcej tematów