Trwa ładowanie...
ycipk-2v9j35

Norwegia: w porcie w Tromsö płonie rosyjski statek. Ewakuowano okolice portu

Niebezpieczny pożar w porcie Breivika w Tromsö. Płonie tam rosyjski trawler. Na jego pokładzie znajduje się zbiornik z amoniakiem, który w każdej chwili może wybuchnąć. Ogłoszono ewakuację i zamknięto drogi dojazdowe do portu. Jest wśród nich ulica prowadzącą do szpitala uniwersyteckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Norwegia: rosyjski statek płonie w porcie w Tromsö
Norwegia: rosyjski statek płonie w porcie w Tromsö (PAP)
ycipk-2v9j35

Ogień na pokładzie rosyjskiego trawlera pojawił się w środę - informuje rmf24.pl. Do jego zaprószenia doszło prawdopodobnie podczas spawania. Pożar objął szybko obszar przed nadbudówką, gdzie znajdowały się liny, oleje i tworzywa sztuczne. Następnie rozprzestrzenił się po wyciągniętych na pokład sieciach.

Zobacz także: USA. Przewrócił się statek transportujący 4 tysiące samochodów. Trwają poszukiwania członków załogi

Na pokładzie było 29 członków załogi, wszyscy zostali ewakuowani. 27 osób, ze względu na możliwość kontaktu z toksycznym dymem zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście okazało się, że nic im nie dolega.

ycipk-2v9j35

Trawler płonie już ponad dobę. Nie udało się go ugasić. Co gorsza, okazało się, że na pokładzie statku znajduje się zbiornik z amoniakiem, który w każdej chwili może wybuchnąć. To dodatkowo utrudnia akcję gaśniczą - strażacy nie mogą wejść na pokład statku.

Zobacz także: Katastrofa statku w Norwegii. Polak jest wśród załogi wycieczkowca

Z powodu możliwości eksplozji ogłoszono ewakuację w promieniu 300 metrów od zacumowanego statku. Okolicznych mieszkańców prosi się o zamknięcie okien.

Zamknięto też drogi dojazdowe do portu, w tym tę prowadzącą do szpitala uniwersyteckiego. Z tego powodu pracownicy porannej zmiany kliniki nie byli w stanie dotrzeć do pracy. Władze placówki rozważają czasowe zamknięcie niektórych oddziałów oraz przesunięcie zaplanowanych operacji.

Trawler "Bukhta Naezdnik” należy do firmy żeglugowej Norebo, która ma siedzibę w Murmańsku. Został zwodowany w 1991 roku.

ycipk-2v9j35

Źródło: rmf24.pl, maritimebulletin.net, fiskeribladet.no

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9j35

ycipk-2v9j35
ycipk-2v9j35