Trwa ładowanie...
d1wgryo

Norwegia: w porcie w Tromsö płonie rosyjski statek. Ewakuowano okolice portu

Niebezpieczny pożar w porcie Breivika w Tromsö. Płonie tam rosyjski trawler. Na jego pokładzie znajduje się zbiornik z amoniakiem, który w każdej chwili może wybuchnąć. Ogłoszono ewakuację i zamknięto drogi dojazdowe do portu. Jest wśród nich ulica prowadzącą do szpitala uniwersyteckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Norwegia: rosyjski statek płonie w porcie w Tromsö
Norwegia: rosyjski statek płonie w porcie w Tromsö (PAP)
d1wgryo

Ogień na pokładzie rosyjskiego trawlera pojawił się w środę - informuje rmf24.pl. Do jego zaprószenia doszło prawdopodobnie podczas spawania. Pożar objął szybko obszar przed nadbudówką, gdzie znajdowały się liny, oleje i tworzywa sztuczne. Następnie rozprzestrzenił się po wyciągniętych na pokład sieciach.

Zobacz także: USA. Przewrócił się statek transportujący 4 tysiące samochodów. Trwają poszukiwania członków załogi

Na pokładzie było 29 członków załogi, wszyscy zostali ewakuowani. 27 osób, ze względu na możliwość kontaktu z toksycznym dymem zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście okazało się, że nic im nie dolega.

d1wgryo

Trawler płonie już ponad dobę. Nie udało się go ugasić. Co gorsza, okazało się, że na pokładzie statku znajduje się zbiornik z amoniakiem, który w każdej chwili może wybuchnąć. To dodatkowo utrudnia akcję gaśniczą - strażacy nie mogą wejść na pokład statku.

Zobacz także: Katastrofa statku w Norwegii. Polak jest wśród załogi wycieczkowca

Z powodu możliwości eksplozji ogłoszono ewakuację w promieniu 300 metrów od zacumowanego statku. Okolicznych mieszkańców prosi się o zamknięcie okien.

Zamknięto też drogi dojazdowe do portu, w tym tę prowadzącą do szpitala uniwersyteckiego. Z tego powodu pracownicy porannej zmiany kliniki nie byli w stanie dotrzeć do pracy. Władze placówki rozważają czasowe zamknięcie niektórych oddziałów oraz przesunięcie zaplanowanych operacji.

Trawler "Bukhta Naezdnik” należy do firmy żeglugowej Norebo, która ma siedzibę w Murmańsku. Został zwodowany w 1991 roku.

Źródło: rmf24.pl, maritimebulletin.net, fiskeribladet.no

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wgryo

Podziel się opinią

Share

d1wgryo

d1wgryo
Więcej tematów