Gdańsk: dwóch 16-latków odpowie za znieważenie uczuć religijnych

W Niedziele Palmową wierni, którzy przyszli do kościoła na Żabiance, przeżyli szok. W wodzie święconej w kropielnicy pływały fekalia i głowy ryb
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
policja
policja (WP.PL)

Odpowiedzialni za ten wyczyn okazali się dwaj 16-latkowie - informuje rmf24.pl. Jeden z nich mieszka w Gdańsku. Drugi pochodzi z Gdyni, tam też został zatrzymany - na terenie młodzieżowego ośrodka wychowawczego, w którym aktualnie przebywa.

Są podejrzani o obrazę uczuć religijnych chrześcijan. Chodzi o znieważanie miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych poprzez umieszczenie w kropielnicy, w kruchcie kościoła, fekaliów oraz części ryb - powiedziała rmf24.pl Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policja o zdarzeniu w kościele poinformowana została dopiero we wtorek. Mimo to udało jej się namierzyć "dowcipnisiów". Tylko jeden z zatrzymanych, i to częściowo, przyznał się do winy. Drugi twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego.

Z nieoficjalnych informacji rmf24.pl wynika jednak, że policjanci mają mocne dowody. W telefonie jednego z nastolatków policja znalazła nagrania, na których uwieczniono całe zdarzenie.

O dalszym losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny.

Źródło: rmf24.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.