Trwa ładowanie...
d3jp5rz

Finałowe odliczanie - do ŚDM zostało 99 dni

• Do Światowych Dni Młodzieży pozostało 99 dni
• Trwają nerwowe przygotowania do imprezy
• Wciąż nie są jasne szczegóły organizacyjne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finałowe odliczanie - do ŚDM zostało 99 dni
(www.radiokrakow.pl, Fot: Teresa Gut)
d3jp5rz

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do najważniejszej imprezy w tym roku. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w ostatni weekend lipca, czyli już za 99 dni.

Jak wyglądają przygotowania?

W Krakowie zaczyna się już "malowanie trawy na zielono" - wszystkie chodniki, drogi, ulice i skwery poddawane są remontom. To zaskoczyło mieszkańców, którzy od rana komentują nerwowe działania włodarzy.

d3jp5rz

- Wystarczy, że spodziewamy się kilku gości z zagranicy, a wszystko jest naprawianie i remontowane. To pokazuje, jak bardzo rządzący mają nas w poważaniu. Takie rzeczy powinno się robić regularnie dla mieszkańców, a nie dla jednorazowej wizyty gości - można przeczytać na forum "Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa".

To nie są odosobnione komentarze. W mieście widać coraz bardziej nerwową atmosferę i presję czasu.

- W Krakowie było dużo do zrobienia, dlatego trzeba teraz nadganiać. Nie zdziwię się, kiedy pewnego dnia na każdym rogu będzie "malowana trawa" i poprawiany kolor nieba. To jakaś paranoja - komentują mieszkańcy na OKRK.

Nerwowe prace trwają również w Brzegach, najważniejszym miejscu ŚDM. Według ostatnich raportów bezpieczeństwa, miejsce może realnie zagrażać życiu i zdrowiu wielu osób, ale o szczegółach na razie niewiele wiadomo. Oficjalna informacja będzie podana dopiero za miesiąc.

d3jp5rz

"Lokalizacja Campus Misericordiae nigdy nie budziła wątpliwości. Na posiedzeniach komitetu, jak również podczas licznych spotkań ze stroną rządową, z udziałem służb wojewody i władz Wieliczki, nie rozmawialiśmy przecież o organizowaniu ŚDM w bliżej nieokreślonym miejscu, lecz właśnie w tym konkretnym" - informuje koordynator generalny przygotowań do ŚDM 2016 bp Damian Muskus na oficjalnej stronie ŚDM.

"W najbliższych dniach opublikujemy dokument o stanie przygotowań Campus Misericordiae do planowanych tam uroczystości Światowych Dni Młodzieży. Udzielimy w nim informacji na podstawowe pytania - zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa linii energetycznych, ewakuacji, dróg dojścia i wyjścia, sposobu organizacji terenu przez Gminę Wieliczka i Komitet Organizacyjny ŚDM. Odpowiedzi będą miały charakter merytoryczny, tzn. każda z nich ma potwierdzenie w dokumentacji, w której zawarte są opinie poszczególnych służb oraz dodatkowe opinie innych podmiotów, które powstały na zlecenie organizatora. Wszyscy będą mogli przekonać się, że od początku, tj. od grudnia 2014 roku, szukaliśmy rozwiązań dla tych kwestii i wiele z nich jest już rozstrzygniętych" - dodaje Muskus.

d3jp5rz

Podziel się opinią

Share
d3jp5rz
d3jp5rz
Więcej tematów